Діяльність органів виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо створення в регіонах координаційних рад з питань банкрутства розглянуто сьогодні на апаратній нараді у голови Луганської облдержадміністрації Олександра Антіпова.
«Для відпрацювання скоординованих дій органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади з усіма зацікавленими особами щодо боржників і підвищення ефективності проведення процедур банкрутства територіям було запропоновано створити аналогічні координаційні ради», - повідомив начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Ігор Агібалов. Проте, за його словами, 14 територій ігнорує ці ініціативи з різних причин. В даний час не створені координаційні ради в містах: Лисичанськ, Луганськ, Первомайськ, Алчевськ, Брянка, Рубіжне, Кіровськ, Ровеньки, Сєвєродонецьк, Стаханов, Білокуракинському, Перевальському, Сватівському, Краснодонському районах.
Зараз на території Луганської області знаходиться 457 підприємств, які проходять процедуру банкрутства, з них прийнято судом у виробництво справи по 34 підприємствам, в процедурі розпорядження майном знаходиться 39 підприємств, санації – 49, ліквідації – 335. Щомісячно даний список оновлюється 15-20 новими підприємствами. Найбільша кількість підприємств, що проходять процедури банкрутства, знаходиться в містах: Луганськ - 113, Сєвєродонецьк – 57, Краснодон – 26, Стаханов і Лисичанськ – по 23, Красний Луч – 22, в районах: Старобільський і Новопсковський - по 14, Кремінський і Лутугинський – по 11, Перевальський і Сватівський - по 10.
«Одним з індикаторів позитивних результатів розгляду стану справ на підприємствах, що проходять процедури банкрутства, є погашення заборгованості із заробітної плати», - відзначив Ігор Агібалов. Так, по підприємствах-банкрутах сума боргу по зарплаті на початок цього року склала 29,8 млн. грн., що на 7,9% або на 2,6 млн. грн. менше, ніж в попередньому місяці і на 24,7% або на 9,8 млн. грн. менше, ніж на 1 січня 2007 року.
Ігор Агібалов повідомив, що в даний час проводяться планові відпрацювання кожного підприємства, які підтверджують попередні виводи про те, що не тільки недосконалість законодавства і безвідповідальність арбітражних керівників губить підприємства, але і комітети кредиторів, які на 60% складаються з представників територіальних органів податкової інспекції, пенсійного фонду, часто не можуть знайти компромісного рішення з керівництвом територій.
Також однією з проблем в роботі підприємств-банкрутів, якій не приділяється увага на місцевому рівні, Ігор Агібалов назвав використання сторонніми організаціями земельних ділянок, які знаходяться на територіях підприємств. Важливим питанням, яке також не вирішується територіями, є передача або списання з балансу підприємств-банкрутів захисних споруд для укриття населення, мобілізаційних потужностей і резервів.
«Територіям необхідно ініціювати пропозиції про розгляд підприємств-банкрутів на засіданнях Регіональної координаційної ради облдержадміністрації, заздалегідь відпрацювавши підприємства на своїх координаційних радах для вирішення проблем, що стоять перед цими підприємствами, які місто не може вирішити на своєму рівні», - підкреслив начальник Головного управління економіки.
Губернатор Олександр Антіпов доручив райдержадміністраціям та міськвиконкомам за тиждень завершити створення координаційних рад з аналізу практики та справ про банкрутство. До кінця березня координаційні ради повинні розглянути ситуацію по всім підприємствам-банкрутам на своїх територіях, підготувати та надати пропозиції по кожному підприємству щодо підвищення ефективності провадження процедур, провести оцінку діяльності арбітражних керуючих та надати пропозиції щодо джерел погашення кредиторських вимог, особливо із виплати заробітної плати.
Також голова облдержадміністрації доручив до 1 квітня провести аудит земельних ділянок, які використовуються сторонніми організаціями, але знаходяться на території підприємств-банкрутів, для визначення дійсних платників земельного податку. Федерація профспілок Луганської області, профспілки підприємств-банкрутів має особисто контролювати виконання планів санації і при виявлених порушеннях надавати пропозиції по їх вирішенню комітетам кредиторів. Окрім цього, результати проведених заходів з відпрацювання стану справ на підприємствах-банкрутах мають постійно висвітлюватись в засобах масової інформації.
|