Як зазначив на розширеному засіданні обласного комітету доступності заступник начальника управління архітектури та містобудування облдержадміністрації Василь Поречний, на Луганщині ведеться активна робота із забезпечення доступності особам з фізичними вадами об’єктів соціальної інфраструктури, у відповідності з основними положеннями Указу Президента України «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями». Із 110 тисяч інвалідів, що мешкають на Луганщині, майже три з половиною тисячі - на інвалідних візках. Понад трьох тисяч осіб відносяться до маломобільних груп населення з вадами слуху та зору, які також потребують особливої уваги. Для них в області забезпечено безперешкодний доступ до 978 об’єктів соціальної інфраструктури з 1500 першочергових. Проведено понад 410 перевірок введених до експлуатації об’єктів, при цьому виявлено 107 порушень, які вже усунено.
В усіх 34 територіальних підрозділах Пенсійного фонду облаштовано пандуси, обладнано дзвінки виклику. У лікувальних закладах на необхідних місцях розміщені інформаційні спеціальні табло з додатковим освітленням, установлені знаки - направлення для переміщення даної категорії хворих та дзвоники, визначені місця для транспорту інвалідів. З 421 будинку лікувально-профілактичних закладів області 131 має вільний доступ інвалідів без обладнання пандусами, 128 будинків обладнані відповідно із будівельними нормами.
За рішенням обласного комітету доступності були створені робочі групи, члени яких згідно з графіками виїздів, здійснили перевірки міст та районів області щодо проведеної роботи для створення сприятливих умов життєдіяльності людей з фізичними вадами. Матеріали перевірок були розглянуті на засіданні колегії обласної держадміністрації 26 січня 2008 року. У цілому відсоток оснащення закладів охорони здоров’я області пандусами складає 62%, закладів культури – 27%, освіти – 25%. При завершенні будівництва комунального закладу „Луганська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 67 враховані потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі забезпечено заклад освіти пандусом та засобами проводового радіомовлення. У 14 містах та 17 районах області визначені базові заклади освіти щодо створення умов для безперешкодного доступу до них осіб з обмеженими фізичними можливостями.
В населених пунктах області продовжується робота щодо облаштування адміністративних будинків державних органів влади, закладів освіти, охорони здоров’я, установ соціального обслуговування пандусами для інвалідних візків. При усіх виконкомах міських рад та райдержадміністраціях за участю громадських організацій інвалідів створені місцеві «комітети доступності».
Виконкомами міських рад Сєвєродонецька, Свердловська, Антрацита ведеться послідовна робота з вирішення існуючих проблем. Проведено 692 перевірки введених в експлуатацію об’єктів при цьому виявлено 107 порушень. Всього за 2007 рік з введено в області в експлуатацію 821 нових об’єктів.
В цілому заклади освіти області пристосовані до потреб інвалідів на 25%, заклади культури - на 27%, заклади охорони здоров’я - на 62%.
У більшості територіальних підрозділів Пенсійного Фонду України забезпечені сприятливі умови для безперешкодного доступу, облаштовано пандуси, обладнано дзвінки виклику.
Обладнано в’їзними пандусами 14 автостанцій, на 10 – пандуси не потрібні через відсутність сходинок та порогів, ще на 6 автостанціях облаштування пандусами з поручнями планується здійснити до кінця поточного року.
В містах та районах області продовжується робота щодо створення відповідних умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.
|