15 лютого 2008, 12:10

15 лютого Луганщина вшановує учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого в центрі Луганська пройшов мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Антіпов, заступник голови облради Євген Харін, члени обласної та міської організацій Української Спілки ветеранів Афганістану, вдови та матері загиблих воїнів, представники громадськості, курсанти Луганського військового ліцею імені «Молодої гвардії».
«Сьогодні ми віддаємо дань пошани всім нашим землякам, що виконували інтернаціональний військовий обов'язок у В'єтнамі, Кубі, Чехословакії, Угорщині, Ефіопії, Іраку та інших державах, - відзначив Олександр Антіпов. - Але серед країн, в яких довелося побувати нашим воїнам, одну ми згадуємо з особливим болем – Афганістан. Адже більше 8 тисяч луганчан пройшли через цю війну і 161-му з них не судилося повернутися додому».
Учасники мітингу-реквієму поклали Гірлянду Слави та квіти до Пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам та вшанували пам'ять всіх тих, хто загинув, виконуючи свій  військовий обов'язок, хвилиною мовчання.
Напередодні в Луганській облдержадміністрації пройшла зустріч першого заступника голови облдержадміністрації Юрія Ареф’єва, заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Тихоновського та заступника голови облради Євгена Харіна з керівниками обласного, міських та районних осередків Луганської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).
Під час зустрічі були обговорені проблемні питання працевлаштування, соціального та медичного забезпечення воїнів-інтернаціоналістів. Зокрема, за словами Юрія Ареф’єва, в обласному госпіталі ветеранів війни за минулий рік безкоштовне стаціонарне лікування отримали 326 воїнів-інтернаціоналістів. В Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни в 2007 році пройшли курс стаціонарного лікування 52 ветерани-інтернаціоналісти з Луганської області, 132 - пройшли курс санаторного лікування в київському госпіталі для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна». Санаторно-курортне лікування отримали 106 чол. Юрій Ареф’єв відзначив, що цього, звичайно, недостатньо. І в 2008 році облдержадміністрація зробить все можливе для того, щоб оздоровлення ветеранів пройшло на належному рівні.
Крім цього, перший заступник голови облдержадміністрації повідомив, що у 2007 році, вперше за багато років, у всіх містах і районах області при лікуванні ветеранів війни в стаціонарах забезпечувалося підвищене фінансування на харчування і медикаменти – 30 грн. в день. Цього року фінансування на лікування ветеранів буде збільшено більше ніж в два рази.
Пільгове придбання ветеранами-афганцями твердого палива у 2007 році було профінансовано на 100% від поточної потреби.
Також Юрій Ареф’єв зазначив, що за останні два роки за рахунок коштів обласного бюджету обсяг фінансування діяльності Луганської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану був збільшений майже в три рази. У поточному році на це виділено майже 110 тис. грн. У більшості міст і районів області місцеві відділення Спілки ветеранів Афганістану отримують фінансування, забезпечені приміщеннями і телефонним зв'язком. Проте, за словами Юрія Ареф’єва, не всі керівники уважно відносяться до вирішення цих проблем. Так, не передбачили фінансування статутної діяльності організацій ветеранів Афганістану в містах Антрацит та Первомайськ, а також Антрацитівському, Білокуракинському, Станично-Луганському і Троїцькому районах. У Кремінському районі, хоча і є фінансування, організація не забезпечена приміщенням. Юрій Ареф’єв доручив керівникам цих територій виправити ситуацію і при внесенні змін до місцевих бюджетів обов'язково передбачити виділення відповідних коштів. Ним були дані протокольні доручення щодо вирішення й інших нагальних проблем ветеранів-інтернаціоналістів.
Також з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав представники керівництва облдержадміністрації та заступник голови Луганської облради Євген Харін відвідали обласний госпіталь ветеранів війни. Вони вручили продуктові набори воїнам-інтернаціоналістам, які зараз проходять курс лікування у госпіталі.
 
В Луганській області проживають близько 7600 ветеранів бойових дій на територіях інших держав, переважно, афганці.