За даними Луганського обласного центру зайнятості, у 2008 році планується працевлаштувати на вільні та новостворені робочі місця не менше 44,6 тис. незайнятих громадян, підвищити конкурентоспроможність 10,4 тис. безробітних, а також забезпечити тимчасовим заробітком 22,1 тис. чол., пошук роботи для яких триває.
У 2007 році в Луганській області спостерігалося поліпшення ситуації на ринку праці, що супроводжувалось підвищенням економічної активності населення, зростанням зайнятості та скороченням безробіття. Зменшилося звільнення працівників, зокрема, приватного сектору економіки, знизився дисбаланс між прийнятими та звільненими робітниками крупних та середніх підприємств. У 2007 році 10 тис. роботодавців надали обласній службі зайнятості інформацію про наявність 89,4 тис. вільних робочих місць. Порівняно з 2006 роком зріс рівень укомплектування вакансій, рівень забезпечення підприємств робочою силою, зменшилася тривалість заповнення заявлених вакансій. Разом з тим, 15,2% із загальної кількості вакансій мають рівень мінімальної заробітної плати, 23,7% - рівень від мінімальної заробітної плати до прожиткового мінімуму.
Завдяки партнерським відносинам з місцевими органами влади, підприємствами та організаціями області були укладені договори та проводилось залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт. У 2007 році на таких роботах працювали 23,2 тис. чол. Третина витрачених коштів – кошти підприємств та місцевих бюджетів. У сільському господарстві працювали 12 тис. безробітних, 2,3 тис. безробітних доглядали за літніми людьми та інвалідами, близько 2,6 тис. чол. працювали на благоустрої населених пунктів, ремонті соціальних об’єктів.
Запровадженню власного бізнесу сприяла одноразова допомога з безробіття 1,3 тис. чол., які мають здібності до підприємництва. Проводилась системна та широкомасштабна профорієнтаційна робота, особливо з учнівською молоддю. Профорієнтаційними заходами були охоплені 54,7 тис. учнів загальноосвітніх шкіл. Співпраця з навчальними закладами області дозволила охопити професійним навчанням, перенавчанням та підвищенням кваліфікації 10,6 тис. безробітних, з яких 80% навчалися під конкретне замовлення роботодавців, понад 500 чол. стажувалися на підприємствах та навчалися за індивідуальною формою.
Службою зайнятості забезпечений значний рівень охоплення соціальними послугами осіб з обмеженими фізичними можливостями. У 2007 році з майже 1,5 тис. інвалідів, що звернулися до центрів зайнятості, 44,2% були працевлаштовані. За цим показником Луганська область посіла ІІІ місце серед обласних служб зайнятості України.
|