20 лютого 2008, 15:24

Наше завдання – вшанувати пам’ять кожного безвинно загиблого в роки Голодомору. – Олександр Антіпов.

Олександр Антіпов
«Понад півстоліття правда про трагедію Голодомору в Україні замовчувалася, залишаючись незагоєною раною у пам’яті народу», - зазначив голова облдержадміністрації Олександр Антіпов в Державному архіві Луганської області, де сьогодні відбулася презентація науково-документального видання «Голодомор на Луганщині 1932-1933 рр.».
За словами губернатора, сьогодні події тих жахливих років перебувають у полі зору вчених і політиків, привертають увагу громадськості та всієї світової спільноти. Велику роботу в цьому напрямку проведено на Луганщині: облдержадміністрацією, науковцями області, громадськими організаціями, учнями і студентами, краєзнавцями. Значний внесок у дослідження Голодомору зроблено і Державним архівом.
Результати його діяльності знайшли втілення у збірці документів під авторством Миколи Старовойтова про події Голодомору на Луганщині, виданої за фінансової підтримки міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Губернатор Олександр Антіпов висловив слова вдячності Голові Наглядової Ради цього фонду Катерині Ющенко.
На думку голови облдержадміністрації, цінність цього видання полягає в тому, що відтепер тисячі людей зможуть вперше ознайомитись з документами і відкрити для себе правду про Голодомор.
«В рік 75-х роковин Голодомору ми приділяємо цій темі дуже багато уваги. І наше завдання – не пошук максимальної кількості жертв голоду, а вшанування пам’яті кожного безвинно загиблого в ті страшні роки», - підкреслив Олександр Антіпов.
Він повідомив, що на Луганщині встановлено 71 пам’ятний знак жертвам Голодомору. До Дня пам’яті жертв голодоморів в центрі Луганська, на місці пам’ятного знаку, відкритого в березні минулого року Президентом України Віктором Ющенком, буде нарешті встановлено пам’ятник Жертвам Голодомору. Його буде споруджено за проектом заслуженого художника України, провідного скульптора Луганщини Миколи Можаєва.
«Для нас, луганчан, пріоритетом завжди було зберегти найголовніше – спадкоємність поколінь», - заявив губернатор. За його словами, саме тому в області проводиться масштабна пошукова і просвітницька робота у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору, до якої залучається молодь, небайдужа до історії своєї Батьківщини.
В лютому поточного року за підтримки Управління Служби безпеки України в Луганській області було видано книгу голови обласної філії Асоціації дослідників голодоморів Ірини Магрицької «Врятована пам’ять. Голодомор 1932-1933 років на Луганщині: свідчення очевидців». За словами Олександра Антіпова, вже найближчими тижнями облдержадміністрація завершить роботу з випуску другої книги Ірини Магрицької «Голодомор у творах луганських письменників». Губернатор також запевнив, що Дня пам’яті жертв голодоморів буде обов’язково надруковано додатковий тираж збірки документів, яку сьогодні презентовано.
«Трагедія голодомору, така далека в часовому вимірі, але водночас близька та особиста для мільйонів наших громадян, повинна пройти через серце кожної людини. Для того, щоб краще зрозуміти свій рідний народ, його складну та велику історію, його перемоги та втрати. Думаю, саме в усвідомленні цього – наша величезна відповідальність перед прийдешніми поколіннями, перед майбутнім України!», - заявив губернатор Луганщини.