„Проблемою №1 є безпека матері та дитини, яка далеко виходить за межі галузі”, − заявив в ході засідання колегії начальник Головного управління охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації Анатолій Висоцький. Він повідомив, що завдяки цілеспрямованій державній політиці щодо стимулювання народжуваності кількість народжених немовлят у 2007 році у Луганській області перевершила 20-ти тисячний рубіж. Втім, за його словами, малюкова смертність залишається високою - 14,1% (Україна – 11%). І в цьому зв’язку планується суттєво посилити експертний контроль за роботою жіночих консультацій, пологових будинків та педіатричної служби. Анатолій Висоцький сподівається, що реалізація заходів, передбачених регіональними програмами «Здоров’я дитини на 2007–2011 роки» та «Репродуктивне здоров’я населення на період до 2015 року» дасть позитивні результати і дозволить розв’язати тугий вузол проблем, що накопичилися в системі охорони здоров’я жінок та дітей.
Перші кроки у цьому напрямку вже зроблено. Зокрема, з метою матеріального заохочення та підвищення професійного престижу фахівців, що працюють в акушерських та неонатологічних стаціонарах, депутатами обласної ради запропоновано щомісячну доплату з обласного бюджету лікарям-неонатологам та акушерам-гінекологам пологових стаціонарів у розмірі 30% від посадового окладу. Проведено реконструкцію та відкрито на базі відділення екстрагенітальної патології Луганської обласної клінічної лікарні «Обласний центр материнства». Вжито заходи щодо покращення матеріально-технічної бази пологового будинку у м. Лисичанськ (600 тис. грн.). Придбано сучасний апарат УЗД з допплерівською системою для обласного медико-генетичного центру.
Водночас, існує ціла низка проблемних питань. Так, у більшості сільськогосподарських районів кількість пологів менше 300 на рік. У таких малопотужних стаціонарах немає можливості забезпечити цілодобову якісну та ефективну роботу лікарів акушерів-гінекологів та неонатологів, оскільки левова частка коштів витрачається на оплату комунальних послуг, утримання будівель і споруд, виплату заробітної плати. Тому обласна влада розглядає можливість створення міжрайонних неонатологічних першого, другого та третього рівнів. Така реорганізація дасть можливість зменшити малюкову смертність та скоротити собівартість медичної допомоги.
За словами Анатолія Висоцького, пріоритетними завданнями регіональної служби охорони здоров'я матері та дитини на сьогодні є: розвиток служб планування сім'ї і введення багатоступінчатої системи перинатальної допомоги; впровадження сучасних медико-організаційних технологій; вдосконалення структури пологодопоміжних і дитячих закладів, оснащення їх лікувально-діагностичною апаратурою; збільшення обсягів лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів.
|