|
Шляхи покращення існуючого матеріально-технічного стану закладів культури Луганщини обговорили учасники засідання колегії управління культури і туризму облдержадміністрації. Станом на початок 2008 року мережа закладів культури області становить 1208 закладів, з яких: 575 – бібліотеки, 508 – клубні установи, 84 - учбові заклади, 17 – музеїв, 5- театрів, 1 концертна організація, 9 парків відпочинку та 9 закладів кіномережі. За словами начальника управління Ганни Овчаренко, стан приміщень, наявність необхідного обладнання, устаткування, інструментарій обласних закладів культури не викликає особливого занепокоєння. Однак матеріально-технічна базою клубів, бібліотек, будинків культури на місцях навпаки викликає гостру турботу. „Не додає оптимізму і загальна ситуація з руйнуванням комунальної інфраструктури місцевих громад та відключенням систем централізованого опалювання”, − зазначила Ганна Овчаренко. Впродовж останніх років позначилися негативна тенденція: переважна більшість сільських закладів культури області, що знаходяться на балансі місцевих рад не опалюються. Проте на місцях вдається зберігати мережу діючих закладів культури на селі, це 764 установ, які згідно діючого законодавства утримуються за рахунок місцевих бюджетів.
За 2007 рік зусиллями районних і міських адміністрацій відновлено системи опалювання в 55 установах культури. На 110 одиниць збільшилася кількість відремонтованих поточним способом закладів культури порівняно з 2006 роком, і відповідно ця цифра становить 614 закладів. Відремонтовані і практично відновлені 29 клубів, 15 бібліотек, 18 музичних шкіл та 1 музей, усього – 63 заклади культури і мистецтва.
За останні 10 років в комунальну власність сіл і селищ Луганської області з балансу шахт передано 56 будівель і установ культури, дві третини з яких, з дуже слабкою матеріально-технічною базою. На поліпшення матеріально-технічної бази таких установ у Перевальському районні та м.Красний Луч Міністерством вугільної промисловості України в 2007 році було виділено більше 6 млн. грн., що дозволило практично підняти з руїн приміщення закладів культури.
Позитивним прикладом назвала Ганна Овчаренко досвід співпраці райдержадміністрацій Білокуракинського та Новоайдарського районів з Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ). В результаті здійснено капітальні ремонти та реконструкції 2 районних, 5 сільських Будинків культури, 5 бібліотек на загальну суму близько 3 млн. грн., а також проведено поточні ремонти решти установ культури за рахунок місцевих бюджетів. Поточного року до участі у цьому проекті залучено установи та заклади Краснодонського району.
|