06 березня 2008, 15:47

Біля 700 пандусів споруджено в області для забезпечення безперешкодного доступу до них інвалідів.

За повідомленням управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, станом на 1 березня поточного року в Луганській області споруджено 693 пандуса на об’єктах житлово-громадського призначення для забезпечення безперешкодного доступу до них людей з особливими фізичними потребами. Про це повідомлено на засіданні обласного комітету доступності під головуванням заступника голови облдержадміністрації Юрія Хунова. З метою ефективного вирішення питань щодо створення сприятливого середовища для людей з інвалідністю, реалізації ними права на участь в економічній, політичній, соціальній, культурній та інших сферах суспільного життя на Луганщині була проведена низка організаційних заходів.
В області затверджена Комплексна обласна програма соціального захисту та реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2007-2010 роки. На теперішній час Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації підготовлено пропозиції щодо внесення доповнень до Комплексної обласної програми на найближчій сесії обласної ради. Виконкомами міських рад та райдержадміністраціями переглянуті діючі місцеві програми. В містах та районах області завершено обстеження стану обладнання адміністративних будівель та об’єктів соціальної інфраструктури пандусами, кнопками виклику персоналу, спеціальними вивісками з відповідними ознаками будівлі. Переглянуті та затверджені переліки об’єктів, які підлягають першочерговому дообладнанню і пристосуванню для доступу в них мало мобільних груп населення. Питання забезпечення безперешкодного доступу інвалідів до жилих приміщень, громадських та виробничих споруд розглядається на поширених апаратних нарадах, засіданнях та колегіях.
Обласним комітетом доступності організовано моніторинг доступності інвалідів до першочергових об’єктів соціальної сфери та інженерно - транспортної інфраструктури, налагоджено співпрацю із зазначеного питання з обласною молодіжною громадською організацією інвалідів „АМІ-СХІД”, представниками Національної асамблеї інвалідів України. Членами робочих груп спільно з представниками організацій інвалідів згідно з графіком виїздів були проведені перевірки міст та районів області щодо проведеної роботи для створення сприятливих умов життєдіяльності людей з фізичними вадами.
Станом на 1 березня 2008 року всього в області споруджено 693 пандуса на об’єктах житлово-громадського призначення. З них з урахуванням нормативних вимог споруджено 326 пандусів та 367 – існуючі ненормативні пандуси. Встановлено 980 кнопок виклику на об’єктах, які не можуть бути облаштовані пандусами за технічних умов. Заклади охорони здоров’я оснащені пандусами на 62%, заклади культури – 27%, освіти – 25%. При завершенні будівництва комунального закладу „Луганська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 67 враховані потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі забезпечено заклад освіти пандусом та засобами проводового радіомовлення.
На базі обласного госпіталю ветеранів війни та Луганського протезного заводу організовані 2 ЛКК з метою безперешкодного та своєчасного протезування інвалідів за показаннями. У лікувальних закладах на необхідних місцях розміщені інформаційні спеціальні вивіски – табло з додатковим освітленням, установлені знаки - направлення для переміщення даної категорії хворих та дзвоники, визначені місця для транспорту інвалідів.
За повідомленням управління освіти та науки облдержадміністрації, у 376 спеціальних класах у загальноосвітніх школах навчається 147 дітей-інвалідів. Намітилася стійка тенденція до використання в освітньому процесі нових перспективних технологій (дистанційна, модульна освіта, тощо). У разі неможливості здійснення навчання і виховання дітей з обмеженими можливостями розвитку у загальноосвітніх школах та спеціальних закладах системи освіти органи управління освітою організовують їх індивідуальне навчання відповідно до Положення про індивідуальне навчання учнів у системі загальної середньої освіти (1560 дітей). У 14 містах та 17 районах області визначені базові заклади освіти щодо створення умов для безперешкодного доступу до них осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Державна автоінспекція УМВС України в Луганській області внесла пропозиції щодо обладнання парковочних місць біля адміністративних будівель органів місцевого самоврядування, соціального захисту населення, лікарень, об’єктів громадського та торговельно-побутового призначення, в місцях платних паркувань. За приписами ДАІ УМВС України в Луганській області встановлено 145 відповідних дорожніх знаків, які дозволяють здійснити паркування на найбільш зручних ділянках, при цьому забезпечено 115 парковочних місць. У Луганську обладнано 2 світлофори спеціальним звуковим супроводом  на перехрестях вулиць: Совєтська – Чапаєва, Коцюбинського – Лермонтова. У березні 2008 року заплановано встановлення 10 звукових пристроїв на 3 світлофорних об’єктах.
З грудня 2007 року проведено 10 засідань обласного комітету доступності.