12 березня 2008, 11:11

Більше 35 тисяч запитів громадян виконано архівістами області в 2007 році.

«Одним з основних завдань архіву є дотримання Закону України «О зверненні громадян», який направлений на виконання запитів соціально-правового характеру», - зазначив директор Державного архіву Луганської області Микола Старовойтов сьогодні на розширеному засіданні колегії архіву. За його словами, архівістами області в 2007 році виконано 35055 запитів, що відповідає рівню 2006 року. Втім у зв'язку із змінами законодавства щодо підтвердження пільгового стажу, ускладнилася робота по виконанню таких запитів. Так, в довідках про підтвердження трудового стажу необхідно надавати детальну інформацію про працівника, включаючи відомості про тарифні і безоплатні відпустки, про участь в страйках, про роботу неповний робочий день або неповному робочому тижню, кількості спусків в шахту і тому подібне. При виконанні запитів про підземний характер роботи необхідно переглянути до 70 справ приблизно 10-15 тис. сторінок.
У 2007 році по області 30% складали запити про підтвердження стажу на пільгових умовах. Максимальна кількість такого роду запитів виконано архівними відділами Новоайдарської райдержадміністрації Алчевського, Луганського, Лисичанского, Стахановського міських рад і трудовими архівами Старобільського району і міста Свердловськ.
Постійне збільшення кількості прийнятих на державне зберігання документів НАФ (тільки у 2007 році прийнято близько 3,5 тис. одиниць зберігання актових записів), приводить до збільшення кількості звернень громадян в Державний архів Луганської області. У зв'язку з чим термін виконання запитів розтягується до 4-5 місяців. Без порушень виконуються запити, які поступають від судів, правоохоронних, контрольно-ревізійних і податкових органів.
За словами Миколи Старовойтова, у 2005 році порушена цілісність архівної системи області: ліквідовано 4 архівні відділу в Білокуракинському, Перевальському, Попаснянському, Станично-Луганському районах, їх начальники переведені на посаду головних архівістів. Держархів, намагаючись вплинути на скоріше вирішення цього питання, підготував ряд звернень до голови облдержадміністрації. В результаті в серпні 2007 року були направлені директивні листи про необхідність приведення структури згаданих райдержадміністрацій у відповідність з Указом Президента “Про удосконалення структури місцевих державних адміністрацій”, забезпечивши цим реалізацію державної політики у сфері архівної справи. Але не зважаючи на докладені зусилля ситуація не змінилася в жодному з районів. До 1 квітня поточного року головам Білокуракинської, Перевальської, Попаснянської, Станично-Луганської райдержадміністрації доручено відновити архівні відділи.
Під час засідання колегії також було висвітлено роботу проведену на виконання Указу Президента України «Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні». Державним архівом Луганської області підготовлено і видано науково-документальне видання архівних документів «Голодомор на Луганщині 1932-33 років». Презентація збірки пройшла в лютому поточного року в Держархіві області.