12 березня 2008, 13:47

На Луганщині організована системна робота щодо створення сприятливих умов життєдіяльності для людей з інвалідністю. – Елеонора Поліщук.

Як зазначила сьогодні на засіданні колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації начальник цього управління Елеонора Поліщук, в області проживає більше 110 тис. інвалідів, з яких 7 тис. – діти. Із загальної кількості більше 2,5 тис. – інваліди-колясочники, більше 5 тис. – люди з різноманітними вадами зору та слуху.
За сприянням Луганської служби зайнятості протягом 2007 року отримали роботу більше 500 інвалідів. 11 інвалідів минулого року отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та займаються власним бізнесом.
На обліку в Головному управлінні праці та соціального захисту населення на отримання спецавтотранспорту перебуває 4646 інвалідів різних категорій, з них 990 – інваліди війни та прирівняні до них. У 2007 році інваліди різних категорій отримали 155 автомобілів „Славута” різних модифікацій.
Також на обліку для отримання технічних засобів реабілітації перебуває 1523 інвалідів війни, інвалідів від загального захворювання, інвалідів з дитинства, діти до 18 років, діти-інваліди, інваліди-чорнобильці, особи похилого віку та інші категорії. У 2007 році до Луганської області надійшло 5867 одиниць технічних засобів реабілітації на суму 4 млн. 732 тис. 810 грн., з них 1371 інвалідна коляска на суму 3 млн. 525 тис. 631 грн.
По путівкам, отриманим з Міністерства праці та соціальної політики України та закупленими за рахунок субвенції протягом 2007 року оздоровлено 2407 інвалідів різних категорій та ветеранів війни.
За словами Елеонори Поліщук, з метою поліпшення умов життєдіяльності людей з вадами за ініціативою Головного управління праці та соціального захисту населення в області в 2007 році розроблена Комплексна обласна програма соціального захисту та реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2007-2010 роки. Загальний обсяг фінансування Програми складає 16 млн. 858,5 тис. грн., у тому числі з обласного бюджету – 3 млн. 626,5 тис. грн., бюджетів міст та районів – 13 млн. 232 тис. грн. Щорічний обсяг фінансування заходів Програми визначається при затвердженні обласного бюджету, бюджетів міст та районів на наступний рік.
В 2007 році в Луганській області зусиллями нового складу обласного комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури, громадськими інвалідськими організаціями та Головним управлінням праці та соцзахисту населення активізовано діяльність в напрямку щодо створення сприятливих умов життєдіяльності для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
«З кінця грудня 2007 по лютий 2008 року новим складом обласного комітету доступності вдалося не тільки на відповідному рівні організувати системну роботу в області з цього питання, але й максимально залучити до вирішення цих проблем місцеві органи влади та громадськість», - заявила Елеонора Поліщук. За її словами, на територіях була значно активізована робота комітетів доступності: створені переліки об’єктів, які підлягають першочерговому обладнанню засобами доступності, організовано обстеження житлово-побутових умов інвалідів, розроблені додаткові заходи щодо створення сприятливих умов для їх життя.
У цілому відсоток оснащення закладів охорони здоров’я області пандусами складає 62%, закладів культури – 27%, освіти – 25%. В населених пунктах області організована робота щодо облаштування адміністративних будинків державних органів влади, закладів освіти, охорони здоров’я, установ соціального обслуговування пандусами для інвалідних візків.
Колегія Головного управління праці та соцзахисту населення облдержадміністрації вирішила продовжити роботу щодо соціального захисту та створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями; забезпечити доступність маломобільних груп населення до будівель, де знаходяться органи соцзахисту, обладнання будівель пандусами, дзвониками виклику та іншими засобами; посилити контроль за дотриманням встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових, конституційних гарантій у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів.