13 березня 2008, 11:50

Тарифи мають бути об'єктивними. – Олександр Мазурчак.

Олександр Мазурчак
12 березня в Луганську, виступаючи на засіданні «круглого столу» з питань протидії корупції у галузі ЖКГ, заступник міністра з питань житлово-комунального господарства України Олександр Мазурчак відзначив, що сьогодні дійсно є недоліки у формуванні тарифів і серйозні порушення в цьому плані, тому в міністерстві зараз створюється житлова інспекція і регуляторний орган. Під час видачі ліцензій на водопостачання і теплопостачання кожне підприємство повинне буде представити обґрунтований розрахунок тарифів. «Тарифи мають бути об'єктивними. Людина повинна платити тільки за те, що отримує, а не розраховуватися за втрати підприємства, незадовільний стан котельного устаткування тощо», - підкреслив Олександр Мазурчак. Тому він вважає актуальним і необхідним знижувати собівартість послуг шляхом зменшення втрат, впровадження енергозберігаючих технологій.
Олександр Мазурчак відзначив, що минулого року Луганській області на енергозбереження міністерством було виділено субвенцій на суму 54 млн. грн. 624 тис. грн., зокрема 22 млн. 421 тис. грн. – на встановлення лічильників. З цих коштів 4 млн. грн. залишилися не освоєні і були повернені до бюджету. Цього року Міністерство ЖКГ виділяє 200 млн. грн. на встановлення вузлів обліку, при цьому жорстко контролюватиме виконання заходів з енергозбереження.
Він повідомив, що підготовлений наказ міністра з перевірки ефективного використання бюджетних коштів в минулому році і готовності освоїти кошти цього року. Ці перевірки проходитимуть по всій Україні, Луганська область опинилася першою в цьому списку. Олександр Мазурчак особисто очолює групу по перевірці, і сьогодні вона вже почала свою роботу.
За словами заступника міністра з питань ЖКГ України, сьогодні міністерство ставить одним з пріоритетів в своїй роботі – 100% забезпечення багатоквартирних будинків приладами обліку. Звичайно ж лічильник дає об'єктивну оцінку отриманої людиною послуги. Крім того, прилади обліку будуть заохочувати власників житла до економії енергоресурсів, ремонту і утепленню будинків, і зрештою це знизить споживання газу в Україні. «І наступним нашим кроком буде виділення коштів на ремонт будинків, в першу чергу, там де є ефективний власник, зокрема, товариство співвласників багатоквартирних будинків», - відзначив він. Заступник міністра впевнений, що розрахунки і всі відносини між поставляючою компанією і споживачем повинні бути визначені договором, в якому буде вказана обоюдна відповідальність: компанія має надавати якісні послуги, а людина вчасно їх оплачувати.
Окрім цього, Олександр Мазурчак повідомив, що вже закінчилися громадські слухання Житлового кодексу і сьогодні він проходить обговорення в комітеті Верховної Ради, очікується що вже в квітні депутати приймуть цей документ.