18 березня 2008, 13:48

Луганчани взяли участь у Всеукраїнському конкурсі на краще висвітлення у ЗМІ тематики Голодомору.

У Києві відбулася церемонія нагородження переможців Другого Всеукраїнського конкурсу для журналістів на краще висвітлення тематики Голодомору 1932-1933 років у засобах масової інформації. Цей конкурс був започаткований у 2003 році з метою  донесення правдивої інформації про трагедію Голодомору до народу України, оптимального висвітлення цієї тематики в ЗМІ та залучення широких верств населення до вшанування пам’яті жертв Голодомору у всіх регіонах України.
Другий конкурс для журналістів тривав з травня по грудень 2007 року. Всього на конкурс надійшло 170 газетних публікацій від 40 регіональних газетних видань, 18 документальних фільмів від дев’яти районних та обласних телестудій, 18 радіопередач від шести телерадіокомпаній і сім публікацій, розміщених в мережі Інтернет.
Серед переможців є представники Луганщини. У номінації «Публікації в періодичній пресі» третє місце одержав кореспондент газети «Гривна плюс» (м. Луганськ) Олександр Крамаренко, автор статей «Геноцид-33 у сучасному українському вимірі» та «Наріжний камінь нашої євроінтеграції».
У номінації «Публікації в інтернеті» переможцем стала Ірина Магрицька, голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників Голодоморів в Україні, зі статтями «Політична нація та пам’ять» і «Доля сільської дівчинки з Луганщини як звинувачення більшовизму».
Також були відзначені редакції газет, які протягом року систематично висвітлювали тематику Голодомору у своїх публікаціях. Серед них – районна газета «Життя Білокуракінщини» (редактор – Микола Коваль).
Фонд «Україна 3000» оголошує початок Третього Всеукраїнського конкурсу плакатів з тематики Голодомору «Свіча у вікні» та Третього Всеукраїнського конкурсу для журналістів на краще висвітлення тематики Голодомору у засобах масової інформації. Конкурс триватиме до листопада 2008 року, його підсумки будуть підбиті до 75-х роковин трагедії Голодомору.
Більше інформації про умови конкурсів з тематики Голодомору можна знайти на сайті ukraine3000.org.ua.