19 березня 2008, 10:06

Розвиток зеленого сільського туризму - перспективний напрямок діяльності у сфері культури області.

Розвиток туристичної галузі регіону є досить новим, але одним з пріоритетних напрямків діяльності управління культури і туризму облдержадміністрації, що спрямований на реалізацію Програми розвитку туризму в Луганській області на 2002 - 2010 роки.
Протягом 2007 року у рамках Року туризму та з метою підтримки туризму та інформування широкої громади щодо ресурсних можливостей регіону, проведено організаційну та змістовну роботу щодо підготовки інформаційних стендів: „Луганщина – світанок України”, „Музейна Луганщина”, „Фестивальна Луганщина”, „Природа Луганщини”, туристичних видань та путівників, розгорнутого аналізу діяльності у сфері туризму області та видання статистичного бюлетеня „Туристична Луганщина в цифрах 2001-2006 роки”. Також було проведено низку «круглих столів» та семінарів з питань розвитку сільського зеленого туризму для керівників відділів/управлінь культури і туризму районних держадміністрацій.
Станом на 1 січня 2007 року в області зареєстровано 115 суб'єктів туристичної діяльності, якими обслуговано майже 60 тисяч туристів та 40 тисяч екскурсантів; з яких 23 тисячі дітей та підлітків. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року кількість обслугованих туристів збільшилась на 16%, екскурсантів – на 29%. У 2007 році відсотковий розподіл між видами туризму виглядав так: 79% - внутрішній туризм, 21% - зарубіжний, 0,3 % - іноземний.
Перспективним напрямком діяльності у сфері культури області спеціалісти управління культури і туризму облдержадміністрації на сьогоднішній день вважають розвиток зеленого сільського туризму. Луганщина сьогодні робить лише перші кроки у цьому напрямку: протягом 2007 року було створено Луганський обласний осередок Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні та його мережа в районах області.
Подальший розвиток туристичного напрямку діяльності у сфері культури, сприятиме залученню інвестицій до сільських громад, створенню нових робочих місць та загальному відродженню села.