20 березня 2008, 09:10

Незабаром з'явиться каталог пам’яток Луганської області.

Виконуючи Закони України, відповідні постанови Кабінету Міністрів України, управління культури і туризму облдержадміністрації разом з підвідомчими установами втілює в життя державну політику у сфері охорони культурної спадщини.
«Наша область є першою, чиї переліки пам'яток історії та монументального мистецтва, були затверджені науково-методичною радою при Міністерстві культури і туризму до занесення у Державний реєстр нерухомих пам’яток України, - повідомила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Ганна Овчаренко. - Наразі міністерство планує видання каталогу пам’яток Луганської області».
Сьогодні в області ведеться робота з реалізації положень Регіональної програми паспортизації об'єктів культурної спадщини на 2003-2010 роки. В 2007 році створено 34 нових паспорти на пам’ятки культурної спадщини. Втім Ганна Овчаренко зазначила, що програма виконується тільки у Луганську, Алчевську, Стаханові, Новоайдарському, Сватівському і Слов’яносербському районах.
У 2007 році були проведені реставраційні роботи пам'ятного знаку князю Ігорю (Станично-Луганський район), пам'ятника К.Булавину в с.Трьохізбенка (Слов’яносербський район), монументу «Україна - визволителям» (Міловський район) та капітальні ремонти на братських могилах радянських воїнів в с.Дмитрівка (Новоайдарський район), с. Новоганнівка (Краснодонський район), с.Фащівка (Антрацитівський район), пам'ятника «Нескорені» та меморіального комплексу «Молода гвардія» в м. Краснодоні.
За словами Ганни Овчаренко, станом на початок 2008 року більше 100 пам'ятників області потребували реставрації або заміни, та лише у місцевих бюджетах Алчевська, Лисичанська, Первомайська, Свердловська, Білокуракинського, Міловського, Сватівського та Слов’яносербського районів були передбачені відповідні кошти.
Управлінням культури і туризму облдержадміністрації у 2007 році проведено роботу з організації конкурсу на кращу проектну пропозицію пам'ятника Шахтарям краю, пам'ятного знака Жертвам Голодомору 1932-1933 років в м. Луганську; рішенням сесії виділені кошти на проектну документацію монументу Соборності.
З метою більш ефективного впливу на загальний стан охорони культурної спадщини в області розпорядженням голови облдержадміністрації створено Консультативну раду з питань охорони культурної спадщини. Фахівці управління культури і туризму зараз працюють над розробкою «Обласної програми охорони і збереження об'єктів культурної спадщини на 2008-2015 рр.».