|
„НСПП є гарантом правового розв’язання конфліктів”, − зазначила начальник відділення Національної служби посередництва і примирення Луганській області Анна Мосіна в ході міжрегіонального семінару-тренінгу „Формування позитивного іміджу державного органу України. Практика відділення НСПП в Луганській області”. За її словами, вирішення колективної трудової суперечки сприяє зняттю соціальної напруженості, покращує морально-психологічний клімат в трудових колективах. „А це означає - порядок і спокій в суспільстві”, − переконана Анна Мосіна. Вона зазначила, що НСПП як ніхто знає, що в сучасних умовах робота і задачі державного органу вимагають постійної взаємодії зі всіма учасниками соціально-трудових відносин, вдосконалення системи цієї роботи. В процесі сприяння вирішення конфліктів ця непроста і тонка робота набуває особливого характеру і вимагає особливих навичок і знань. Система взаємодії має на увазі реалізацію напрацьованого досвіду і адаптацію його до певної ситуації, уміння прогнозувати.
Відділення НСПП в Луганській області створено 12 січня 2001 року. Для реалізації своїх завдань та функцій відділення взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та їх об’єднаннями, роботодавцями та їх об’єднаннями, засобами масової інформації, науковими установами, підприємствами, установами і організаціями. Постійно інформує громадськість про свою діяльність через друковані та ефірні засоби масової інформації, розміщує інформацію в мережі Інтернет. НСПП видає Бюлетень Національної служби посередництва і примирення - офіційне, нормативне, виробничо-практичне, наукове, інформаційне видання. З моменту створення відділення НСПП в Луганській області займає лідируюче місце в Україні щодо кількості зареєстрованих та вирішених колективних трудових спорів.
Як зазначила начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Луганській області Анна Мосіна, щороку її служба реєструє до 30 трудових спорів, у минулому році − 29, в яких брало участь 556 тис. найманих працівників. Луганщина має самий високий рівень врегулювання трудових конфліктів. Так, у 2007 році було вирішено 11 спорів (38%) між власниками та працівниками. В результаті було погашено 10 млн. 849 тис. грн. заборгованості із заробітної плати.
„Позитивна динаміка розв’язання трудових конфліктів є головним фактором формування позитивного іміджу організації”, − підкреслила Анна Мосіна.
|