01 квітня 2008, 16:24

Проблеми впровадження сімейної медицини на Луганщині обговорили учасники Координаційної ради.

Засідання Координаційної ради з питань впровадження сімейної медицини провів сьогодні заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Хунов з керівниками міст і районів області, що курирують цей напрям діяльності. За словами Юрія Хунова, голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов наприкінці 2007 року своїм розпорядженням затвердив обласну Програму розвитку первинної медико-соціальної допомоги на засадах загальної практики - сімейної медицини на 2008-2011 роки. Сьогодні члени Координаційної ради обговорили перші результати її впровадження та визначили перспективний план дій. Координаційна рада розглянула хід реалізації програми в Алчевську, Кіровську, Марківському та Новоайдарському районах області.
Станом на 1 січня поточного року в Луганській області працює 42 амбулаторії загальної практики сімейної медицини. У 2007 році за рахунок коштів Держбюджету було отримано 64 комплекти обладнання для фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів області, а також 19 комплектів обладнання для сільських лікувальних закладів. У Головному управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації було введено посаду головного спеціаліста з організації первинної медико-санітарної допомоги, в Луганському державному медичному університеті ведеться активна підготовка та перепідготовка лікарів загальної практики сімейної медицини.
В Новоайдарському районі за принципом сімейної медицини з 2000 року реформовано 10 медичних закладів, де працюють амбулаторії сімейного лікаря. Проте, відчувається нестача лікарів за фахом, бо 40% лікарів загальної практики - сімейної медицини досягли пенсійного віку. В Кіровську у 2007 році працював лише 1 сімейний лікар, зараз до роботи став ще один, при цьому на 2008 рік заплановано 5 ставок сімейних лікарів. В Марківському районі відкриття амбулаторій загальної практики -сімейної медицини заплановано на 2008-2009рр., протягом 3 років передбачається підготувати за фахом 3 сімейних лікарів та 6 медсестер.
За словами членів Координаційної ради, головними проблемами залишаються недостатня укомплектованість кадрами, непристосованість приміщень для надання лікарської допомоги, забезпеченість автотранспортом, спеціальним інструментарієм та комп’ютерної технікою. Для закріплення медичних кадрів планується активізувати планову підготовку фахівців, як лікарів, так і медичних сестер водночас з вирішенням проблеми забезпечення їх житлом. На сьогодні Луганське обласне медичне училище вже підготувало 93 медичних сестри загальної практики-сімейної медицини. Цього року підготовку отримають ще 28 медсестер.
За рішенням Координаційної ради керівникам Алчевська, Кіровська та Марківського району доручено забезпечити більш жорсткий контроль за виконанням обласної програми з реформування первинної медико-санітарної допомоги на принципах загальної практики-сімейної медицини, аналогічних територіальних програм та забезпечити фінансування перепідготовки лікарів первинної ланки за фахом загальна практика-сімейна медицина; вишукати можливість забезпечити житлом та іншими соціально-побутовими гарантіями молодих фахівців, особливо в сільській місцевості; вжити заходів щодо поліпшення оснащення первинних медичних установ сучасним обладнанням та санітарним автотранспортом.