Роботу із забезпечення безперешкодного доступу інвалідів до соціальних об’єктів та створення сприятливих умов для їх життєдіяльності в містах та районах Луганщини розглянув обласний комітет доступності. Засідання комітету провів заступник голови облдержадміністрації Юрій Хунов. Він зазначив, що в області ведеться досить активна робота у цьому напрямку відповідно до Указів Президента України та протокольних доручень голови Луганської облдержадміністрації Олександра Антіпова щодо створення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціального призначення.
З метою доступності для інвалідів по області збудовано 393 пандуси в органах виконавчої влади (105), місцевого самоврядування (59), закладах охорони здоров’я (146), освіти (30), культури (47) та соціальної сфери (66). Більш за все обладнано пандусами об’єктів в Ровеньках, Свердловську, Старобільському, Слов’яносербському, Лутугинському та Новопсковському районах. Згідно з вимогами будівельних норм переобладнано 14 пандусів з 18 у базових центрах зайнятості. Проте, як виявила перевірка, у Станично-Луганському районі досі не виправлено помилки у будівництві пандусів при райсуді, музеї, будинку культури, центральній районній лікарні та приміщенні Пенсійного фонду: ці пандуси не відповідають нормативним вимогам через завищені кути підйому, ширини проїзду, відсутності поручнів тощо. У випадках, де неможливо встановити пандуси, безбар’єрний доступ забезпечено обладнанням кнопок виклику. В переважній більшості по області кнопками виклику обладнано входи у приміщення міліції, прокуратури, судів та відділень Пенсійного фонду тощо.
В ході засідання обласного комітету доступності зазначено, що протягом березня в населених пунктах Луганської області обладнано 170 місць для паркування автотранспорту інвалідів, встановлено 157 спеціальних дорожніх знаків з табличками попередження, ще 173 таких знаки необхідно встановити додатково. З 23 світлофорів, які необхідно обладнати звуковими пристроями, обладнано на сьогодні три.
З урахування результатів обстежень переглядаються переліки об’єктів громадського та соціального призначення, які потребують переобладнання для безперешкодного доступу до них маломобільних груп населення. Для визначення потреб одиноких інвалідів працівники терцентрів постійно проводять обстеження умов їх проживання та надають необхідну допомогу.
Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Хунов, по містах та районах області на місцевих сесіях вже затверджено комплексні програми із створення сприятливих умов для життєдіяльності людей з фізичними вадами, на їх реалізацію передбачено кошти в бюджетах на 2008 рік. В тому числі у Лисичанську − понад 200 тис. грн., Брянці − 17,5 тис. грн., Стаханові − 18 тис. грн., Біловодському районі − 25 тис. грн., Лутугинському − 104 тис. грн., Новоайдарському − 22 тис. грн., Перевальському − 150 тис. грн. З бюджетів місцевого самоврядування планується виділити більше 35 тис. грн.
Засідання обласного комітету доступності проводиться щотижнево, в містах та районах місцеві комітети збираються щомісячно. На порядок денний виносяться найбільш актуальні питання. Набуває практики проведення виїзних засідань обласного комітету доступності. Всього з початку 2008 року відбулося 142 засідання, з них 12 – обласного комітету доступності.
|