09 квітня 2008, 14:06

У Луганську відкрилася виставка „Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років – геноцид Українського народу”.

9 квітня в Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Горького під егідою Секретаріату Президента України відбулося відкриття виставки „Ми звинувачуємо!” Голодомор 1932-1933 років – геноцид Українського народу”. У відкритті виставки взяли участь заступник голови Луганської облдержадміністрації Володимир Заблоцький, голова обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні Ірина Магрицька,представники громадських організацій та творча інтелігенція, вчителі історії шкіл м. Луганська, співробітники архівів, музеїв, бібліотек.
Старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Світлана Казакова ознайомила присутніх з матеріалами виставки „Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років”. Зокрема, це фотографії, фотокопії документів Інституту історії України Національної Академії Наук, Служби безпеки України, Центральних державних архівів України, які розповідають про ті трагічні події. Матеріали виставки також доповнені матеріалами, які напрацьовані співробітниками Луганського обласного краєзнавчого музею.
«Голодомор 1932-1933 років став національною катастрофою. Ми зобов'язані пам'ятати, яку страшну ціну заплатив наш народ за право жити, і маємо зробити все, щоб пам'ять про них завжди була живою для нинішніх і майбутніх поколінь», - заявив Володимир Заблоцький.
Він відзначив, що сьогодні на Луганщині майже неможливо порахувати кількість жертв. Найбільш постраждали сільські райони області, нинішні Сватівський, Троїцький, Новопсковський, Білокуракинський, Старобільський, Міловський, Марківський, Новоайдарський райони. На сьогодні майже в усіх містах і районах області створені і діють місцеві експедиційні дослідницькі групи з виявлення жертв Голодомору. За словами заступника губернатора,дослідники голодоморів в Україні, представники громадських організацій продовжують роботу в цьому напрямку, займаються опитуванням очевидців подій тих трагічних років, щоб увічнити пам'ять замучених голодом.