11 квітня 2008, 11:32

Ми шануємо людський подвиг тих, хто переніс на собі усі жахи фашистських таборів під час Другої світової війни. − Олександр Антіпов.

Міжнародний День визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначено на Луганщині вшануванням пам’яті жертв таборів смерті. Керівники області та представники ветеранських й інших громадських організацій в урочистій обстановці поклали квіти до Пілону Слави та Могили Невідомого солдата в Луганську.
„Ми не маємо морального права забувати жахи Другої світової війни, яка покалічила долі сотень мільйонів людей”, − заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов під час церемонії покладання квітів. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки Другої світової війни через їх тортури пройшли 18 мільйонів чоловік, з яких понад 11 мільйонів не повернулися додому. У 1945 році вийшли на свободу 530 тисяч в’язнів. „Тому ми завжди пам’ятатимемо цю страшну трагедію, з болем у серці вшановуватиме пам’ять жертв фашистських концтаборів та надаватимемо підтримку тим, хто зміг вижити попри нелюдські страждання та тортури”, − зазначив губернатор. За його словами, з кожним роком Велика Вітчизняна війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас, усе менше серед нас ветеранів, які вижили після перебування у фашистських концтаборах, але пам'ять про них живе і буде жити.
Міжнародний День визволення в’язнів фашистських концтаборів щороку відзначається 11 квітня за рішенням Організації Об’єднаних Націй. Саме 11 квітня 1945 року в'язні концтабору "Бухенвальд", дізнавшись про наближення союзних військ, підняли озброєне повстання. В таборі той час знаходилися декілька десятків тисяч ув'язнених з 18 країн Європи. Також цього дня були звільнені в'язні фашистського концтабору "Дора", 22 квітня звільнені в'язні "Заксенхаузена", 29 квітня - "Дахау", 30 квітня - "Равенсбрюка", потім − "Освенцим" і "Майданек", "Маутхаузен" і "Штутгоф".