15 квітня 2008, 12:00

Від якості проведення процедури незалежного тестування залежить доля кожного абітурієнта та імідж обласних органів державної влади. − Олександр Антіпов.

„Від якісно проведеної процедури незалежного тестування випускників загальноосвітніх учбових закладів залежить доля кожного абітурієнта та імідж обласних органів державної влади”, − заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов 14 квітня під час наради, де розглядалося питання підготовки органів управління освіти міських рад та райдержадміністрацій до проведення незалежного тестування у 2008 році. Голова облдержадміністрації зазначив, що з цього року лише пройшовши незалежне оцінювання випускники загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, вузів І-ІІ рівня акредитації зможуть продовжити свою освіту у вузах III-IV рівня акредитації. В Луганській області виявили бажання стати абітурієнтами в 2008 році більше 24,5 тисяч випускників.
Для підготовки до проведення тестування знадобилося залучення значних матеріальних, кадрових і фінансових ресурсів. На сьогодні вже задіяно понад 4 тисяч працівників освіти, близько 600 співробітників органів внутрішніх справ, державтоінспекції, державної служби охорони і спецзв'язку. В регіонах області завершують підготовчу роботу до тестування органи виконавчої влади і місцевого самоврядування. „Від чіткості та узгодженості дій всіх цих структур залежатиме якість проведення цього важливого державного заходу”, − зазначив Олександр Антіпов.
Губернатор підкреслив необхідність невідкладно вирішити завдання із забезпечення доставки до пунктів тестування і збереження тестових завдань, попередження зловживань і порушень порядку оцінювання під час проведення тестування, безпечної доставки учнів загальноосвітніх шкіл до місця проведення тестування та забезпечення охорони пунктів тестування.
Як зазначила від час наради начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Ірина Цимбал, всього в Луганській області зареєстровано 24 тис. 553 учасника тестування, з яких 15 тис. 285 випускників шкіл цього року, 2 тис. 315 випускників вузів І-ІІ рівня акредитації, 1 тис. 530 випускників профтехучилищ та 5 тис. 423 випускника минулих років. Від всієї кількості 19% випускників бажають складати тести українською мовою і 81% − російською.
Для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання ще у серпні 2007 року облдержадміністрація спільно з Луганським інститутом післядипломної педагогічної освіти, управліннями освіти у містах та районах області, управліннями МВС, ДАІ, держслужби охорони в Луганській області затвердила план роботи щодо організації тестування. Було організовано широку кампанію інформування майбутніх абітурієнтів щодо необхідності проходження тестування. Кожен учасник тестування безкоштовно отримав збірник інформаційних матеріалів Українського центру оцінювання якості освіти та пам’ятку учасника ЗНО. 15-20 березня за бажанням випускників проведено пробне тестування з дисциплін: українська мова і література, математика, історія України, всесвітня історія, хімія, географія, фізика, біологія, основи правознавства, основи економіки, зарубіжна література. У пробному тестуванні взяли участь більше 10,5 тисяч чоловік. На території області працювало 498 пунктів реєстрації учасників ЗНО, які надавали консультативні послуги. Зараз у кожному місті та райцентрі області створено 110 пунктів тестування, всі вони відповідають установленим вимогам. Тестування буде проводитись з 22 квітня до 4 травня з 11 предметів. Для його якісного проведення задіяно 4 тис. 309 працівників освіти. Їх підготовку та сертифікацію забезпечив ЛІППО. Для перевірки робіт залучено і сертифіковано 525 учителів. Підготовлено також 110 уповноважених осіб, які будуть здійснювати контроль за проведенням зовнішнього оцінювання, координувати діяльність пункту тестування. Проведено тренінги з підготовки громадських спостерігачів для контролю всього технологічного ланцюгу вступу до вузів - від складання програм зовнішнього оцінювання до зарахування абітурієнтів на 1-й курс.
На сьогодні службою охорони перевірено всі пункти тестування щодо технічного укріплення приміщень, умов зберігання контейнерів з тестовими матеріалами, наявність сейфів, складені акти обстеження, затверджено графік доставки і збору спецзв’язком контейнерів з екзаменаційними матеріалами. Органами управління освіти на місцях спільно з підрозділами Державтоінспекції узгоджуються схеми підвозу учнів до між територіальних пунктів тестування, перевіряється задіяний транспорт.
„Проведена робота дає підстави вважати, що зовнішнє незалежне оцінювання цього року на Луганщині пройде організовано завдяки спільним діям усіх відповідальних організацій”, − зазначила Ірина Цимбал.