07 травня 2008, 10:10

На Луганщині ведеться цілеспрямована робота з погашення боргу підприємств до Пенсійного фонду.

„Своєчасність та повнота сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду мають безпосередній вплив на розмір пенсій майбутніх пенсіонерів”, − зазначила начальник управління надходження доходів головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Людмила Ісаєва. За її словами, страхувальники–роботодавці мають забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам. Порушення ними обов’язків зі сплати внесків до ПФУ за найманих працівників не лише позбавляє їх частини пенсії, а й не додає коштів до солідарної системи, які могли б бути направлені на підвищення пенсії нинішнім пенсіонерам. Тому управління Пенсійного фонду України в містах та районах Луганської області постійно проводять роботу, спрямовану, насамперед, на роз’яснення законодавства в цьому питанні.
За даними головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, станом на 1 квітня 2008 року загальна сума заборгованості по внесках складає 258,4 млн. грн., крім того несплаченими залишаються 60,5 млн. грн. пені та фінансових санкцій, нарахованих органами Пенсійного фонду за несвоєчасну сплату внесків страхувальниками. Серед стримуючих факторів у погашені боргів Людмила Ісаєва зазначила зростання боргу підприємств-банкрутів, який становить майже половину всіх боргів за внесками та борг гірничих, казенних та житлово-комунальних підприємств,який становить більш ніж 64% від загальної суми боргу. Тому Пенсійний фонд тісно співпрацює з органами Державної виконавчої служби, в частині стягнення боргів за вимогами Фонду. Усього в органах ДВС знаходяться на виконанні вимог Пенсійного фонду та рішень судів на суму 206,4 млн. грн.
Другий напрям роботи щодо погашення боргів – робота у складі комітетів кредиторів підприємств – банкрутів. „Пенсійний фонд України поставив завдання підвідомчим органам докорінно перебудувати роботу в цьому напрямі, адже неможливо займати споглядальну позицію щодо процесів банкрутства підприємств, роботи арбітражних керуючих, тому що борги цих підприємств значні і постійно зростають”, − повідомила Людмила Ісаєва. Так, на різних стадіях банкрутства перебуває понад 320 тис. підприємств. Протягом 2007 року за поданням органів Пенсійного фонду усунуто від виконання своїх обов’язків 8 арбітражних керуючих, які не вживали достатніх заходів для погашення боргів.
Майже 90 млн. грн. заборгували до Пенсійного фонду 20 найбільших боржників. За минулий рік цей борг склав 85,2 млн. грн. На цих підприємствах працює понад 28 тис. застрахованих осіб, котрим на теперішній час не можуть бути зараховані до страхового стажу періоди роботи, за які не сплачені внески. Органи Фонду подали понад 74 матеріали на розірвання контрактів з керівниками підприємств – боржників, в результаті чого контракти розірвано з 4 керівниками. Крім того, на 152 посадові особи накладено адміністративні штрафи на суму 22,7 тис. грн., до кримінальної відповідальності притягнуто 1 керівника. „Відстоювати свої права повинні і самі застраховані особи, яким законом надано право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків і вимагати їх сплату, в тому числі в судовому порядку”, − зазначила Людмила Ісаєва. До цієї роботи потрібно залучати також профспілкові організації з метою захисту найманих працівників у пенсійному страхуванні.
Разом з тим, як зазначила Людмила Ісаєва, завдяки рішенням Уряду та наполегливій роботі органів Пенсійного фонду відбулися позитивні зрушення щодо погашення боргів до Фонду. Економічно активні платники майже всіх галузей економіки зменшують заборгованість по внесках.