15 травня 2008, 15:36

В області працює мобільний консультативний пункт з гендерних питань.

14 травня, напередодні Дня сім’ї, спеціалісти Луганського обласного Центру роботи з жінками організували черговий виїзд мобільного консультативного пункту з гендерних питань до міста Алчевськ. Тематика інтерактивних занять мала відношення до сучасних сімейних стосунків, а також до тих соціальних проблем, з якими стикається сучасна сім’я.
Так, для студентів Алчевського професійного торгово-кулінарного ліцею з метою підвищення правової культури та готовності молоді до шлюбно-сімейних відносин проведено навчальне семінарське заняття «Впровадження шлюбних контрактів». Тренером були розкриті основні поняття: сім’я, її виховна та репродуктивна функції, усвідомлення молоддю рольових функцій чоловіка та жінки у сім’ї, законодавство України, яке регулює шлюбно-сімейні відносини, порядок укладання і розірвання шлюбного контракту. Під час зазначеного заходу юнакам та дівчатам віком 16-17 років було запропоновано заповнити анкету, яка спрямована на виявлення рівня обізнаності щодо існування шлюбно-сімейних відносин. Цікавим виявився той факт, що 60% респондентів на питання «Хто є для вас самою надійною людиною у житті?» відповіли – «мама», а 25% - «друг/подруга». Під час семінарського заняття всі учасники та учасниці отримали інформаційно-методичний посібник «Шлюбний контракт (угода)», розроблений спеціалістами Луганського обласного Центру роботи з жінками.
Для соціальних педагогів і психологів міста відбулось навчально-методичне заняття «Попередження насильства в сім’ї». Учасники були ознайомлені з діаграмами «Насильство в сім’ї. Кількісні показники», а також вчились опрацьовувати і користуватися індикативними таблицями наявності сімейного насильства для використання у професійній роботі з дітьми. Всім присутнім для розповсюдження отриманих знань були вручені інформаційно-методичні пам’ятки для батьків «Як уберегти своїх дітей від насильства», а також методичний посібник «Основні ознаки насильства в сім’ї щодо дітей та засоби їх виявлення.
З групою матерів та батьків, які мають дітей і самостійно їх виховують, проведено тренінг з усвідомленого батьківства з метою створення найбільш сприятливих умов для повноцінного функціонування сімей та гармонійного розвитку дітей на всіх етапах їх життя. Учасники зазначеного тренінгу отримали інформаційні матеріали про нові форми сімейних стосунків на засадах паритетних відносин жінки і чоловіка, про формування сучасних ролей батька і матері у вихованні дітей, а також дані про механізм встановлення довірливих стосунків з дітьми різного віку. Під час заходу матерям та батькам, які брали участь у тренінгу, були запропоновані інформаційні матеріали «Свідоме батьківство» і «Позитивне виховання», які містять програму модифікації поведінки сучасної дитини.
У міському центрі зайнятості для групи чоловіків і жінок, які знаходяться на обліку, проведено тренінг «Протидія торгівлі людьми» з включенням показу відеофільму «Шляхи виїзду українських громадян за кордон», під час якого учасники отримали необхідні знання про обов’язкове ліцензування фірм, які пропонують працевлаштування за кордоном, а також про механізм перевірки діяльності таких фірм. Чоловікам і жінкам, які були присутні на тренінгу, були запропоновані інформаційні матеріали «Захист прав та інтересів постраждалих від торгівлі людьми» і «Прийми рішення з відкритими очима!».