Більш як на третину вдалося скоротити заборгованість із зарплати на підприємствах області з початку року. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Антіпов під час сьогоднішнього спілкування зі ЗМІ.
«На 1 січня борги добігали суми 82 млн. грн., більше того сама структура боргу була ненормальною, адже серед боржників було майже порівну економічно активних підприємств та банкрутів. На сьогодні нам вдалося, передусім, зламати цю ганебну тенденцію, сума ж заборгованості становить близько 58 млн. грн. На економічно активних підприємствах заборгованість становить 18,1 млн. грн. Борги із виплати зарплати на підприємствах державної та державно-корпоративної форм власності становлять 8,7 млн. грн. Виплачена в повному обсязі заробітна плата працівникам державних вуглевидобувних підприємств області. В середньому щотижня ми скорочуємо борги більш як на мільйон гривень», - повідомив губернатор.
За даними Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської ОДА, сьогодні вже відсутні борги перед працівниками економічно активних підприємств Антрацитівського, Біловодського, Краснодонського, Марківського, Міловського, Новопсковського, Новоайдарського, Попаснянського, Старобільського та Троїцького районів. На економічно неактивних підприємствах області заборгованість із виплати заробітної плати становить 7 млн. грн., банкрути ж винні своїм колишнім працівникам 28,8 млн. грн. На ТОВ «Лисичанський завод гумовотехнічних виробів» погашення заборгованості у розмірі 4,4 млн. грн. можливо лише за рахунок коштів від продажу незадіяного у виробництві майна, аукціон з продажу майна заплановано на найближчий час.
Спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення перевірено 35 підприємств. Для вжиття заходів до керівників, які порушують законодавство про працю, матеріали перевірок ДП “Сервіс”, Фірма “Фавор” та ПП ВК Фірма “Бірюза” (м. Антрацит), ВП “Шахта ім. Ізвестій” та ВАТ “Завод “Красний Луч”, ВАТ “Кремінський завод “Хімавтоматика” направлені до органів прокуратури.
Обласна влада розглянула пояснення керівників більше ніж 60 підприємств-боржників. Порушено більше 60 кримінальних справ.
«Але звичайного аналізу ситуації явно недостатньо. Сьогодні ми зобов’язуємо голів райдержадміністрацій та наполегливо рекомендуємо виконкомам міських рад провести аналіз причин незадовільних темпів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності територіальних громад та вжити заходів щодо її ліквідації. Якщо керівники підприємств нездатні забезпечити ліквідацію заборгованості – щонайменш необхідно розглянути питання про розірвання контрактів з ними, а якщо не бажають – про притягнення їх до кримінальної відповідальності. Державній податковій адміністрації в Луганській області, Управлінню МВС України в Луганській області ми рекомендуємо вжити дієвих заходів щодо ліквідації існуючої заборгованості із заробітної плати на підприємствах, організаціях і установах Луганської області», - підкреслив губернатор.
|