«Тарас Шевченко − це надбання не тільки українського народу, але і всіх слов'янських культур», − заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов в інтерв'ю журналістам в ході обласних урочистостей, присвячених 147-річчю від дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні. „Сьогодні Шевченка читають всі покоління, і особливо відрадно те, що постійно зростає інтерес до цієї видатної постаті української культури і до шевченківської творчості у сучасної молоді”, − зазначив губернатор Луганщини. Він назвав Тараса Шевченка символом української державності і додав, що є, звичайно, й інші видатні особистості, яких можна назвати символами української історії та культур. „Проте навряд чи хто з видатних українців зможе претендувати на таку ж значимість Великого Кобзаря для становлення української нації та незалежної української держави”, − впевнений Олександр Антіпов.
В центрі Луганська з нагоди 147-річчя перепоховання Шевченка в Україні відбулися урочистості - „Велике співуче коло”. Офіційна делегація керівництва Луганщини на чолі з головою облдержадміністрації Олександром Антіповим та головою облради Валерієм Голенком поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. Урочисте покладання квітів відбулося під спів зведеного хору вузів Луганська та хору ветеранів Луганського обласного Палацу культури пісні на слова Т.Г. Шевченка „Реве та стогне Дніпр широкий”. На честь вшанування пам’яті Великого Кобзаря відбувся мітинг, в якому взяли участь губернатор Луганщини Олександр Антіпов, голова Луганського обласного братства шанувальників творчості Тараса Шевченка, професор, народний артист України Володимир Калашников, голова Луганського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, заслужений працівник освіти України Володимир Семистяга, начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал.
В ході мітингу відбулося нагородження учасників гуртків плекання української мови, пролунали поезії та пісні на вірші Тараса Шевченка у виконанні кращих виконавців та творчих колективів області, дитячих та студентських ансамблів. Серед них ансамбль бандуристів Луганського обласного коледжу культури і мистецтв, ансамбль бандуристів „Натхнення” дитяча школа мистецтв № 2 м. Луганська, чоловічий квартет «Джерело» Палацу культури ім. Горького м. Стаханов, народний ансамбль пісні та танцю «Луганські візерунки» Луганського обласного коледжу культури та мистецтв, вокальний ансамбл «Червона калина» Будинку вчителя. Завершив урочистості шевченківський „Заповіт” у виконання великого зведеного хору.
Неофіційна частина обласного свята також супроводжувалася звучанням українських мелодій та пісень на слова Т.Г. Шевченка. На алеї скверу Т.Г. Шевченка розмістилася виставка робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва обласного народного клубу «Лівша», Будинків творчості, навчальних закладів області.
Організаторами святкування виступили Луганська облдержадміністрація, Луганське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» та Луганський обласний центр народної творчості.
|