25 травня своє професійне свято відмічають працівники хімічної промисловості. Хімічна і нафтохімічна промисловість є однією з базових галузей промисловості Луганщини, підприємства якої зосереджені у містах Лисичанську, Сєверодонецьку, Рубіжному. У Луганській області галузь представлена 52 підприємствами (без урахування статистично малих підприємств), з них 27 підприємств з виробництва хімічної продукції та 25 – з виробництва гумових та пластмасових виробів, на яких зосереджено 9% чисельності працюючих у промисловості – близько 25 тис. осіб. Найбільш відомі з підприємств-виробників хімічної та нафтохімічної продукції – це ЗАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот», ВАТ «Лисичанська сода», ВАТ Стаханівський завод технічного вуглецю, Рубіжанський казенний хімічний завод «Зоря», ВАТ Лисичанський завод гумових технічних виробів, ТОВ «Полі-Пак», ТОВ «Промінвест-Пластик», ТОВ «Тар-Альянс», ВАТ Луганський хімфармзавод, кожне з яких відомо не тільки в області, а й за її межами.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зайнятого на підприємствах хімічної та нафтохімічної промисловості за січень-березень поточного року склала 1644 грн., що на 37,5% більше, ніж за відповідний період минулого року.
Обсяги продукції у хімічній та нафтохімічній промисловості за І квартал 2008 року збільшились на 8,5% проти аналогічного періоду минулого року. Зріс випуск продукції як у хімічному виробництві - на 4,4%, так і у виробництві гумових та пластмасових виробів - на 42,3%. Збільшено випуск іншої основної неорганічної хімічної продукції - на 8,8%, добрив та азотних сполук - на 1,9%, лаків та фарб – на чверть, фармацевтичних препаратів і матеріалів - на 3,3%, мила та миючих засобів, засобів для чищення та полірування - на 27,6%, клею та желатину - на 18,5% та ін.
Обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) хімічної та нафтохімічної промисловості у першому кварталі 2008 року склав 1380,4 млн. грн., що становить 8,7% від загального обсягу реалізації по області. В обсязі реалізованої продукції області хімічна і нафтохімічна промисловість займає п’яте місце після виробництва коксу і продуктів нафтоперероблення, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, добування паливно-енергетичних корисних копалин, виробництва та розподілення електроенергії, газу та води. В загальному обсязі реалізованої продукції хімічної і нафтохімічної промисловості 98,8% складає сировинна продукція та 1,2% товари широкого використання.
За перший квартал 2008 року на розвиток підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості спрямовано 48,7 млн. грн., що складає 3,3% від загального обсягу інвестицій в основний капітал по області та 4,3% від обсягу інвестицій в основний капітал промисловості, що на 72,5% більше, ніж у відповідному періоду минулого року. З них у розвиток підприємств хімічного виробництва вкладено 27,3 млн. грн., на розвиток підприємств з виробництва гумових та пластмасових виробів спрямовано 21,3 млн. грн., що на 13,2% та у 5,2 раза більше, ніж у січні-березні 2007 року відповідно.
Майже три чверті капітальних вкладень використано підприємствами на придбання машин, обладнання, інструменту та інвентарю. Витрати на будівельні і монтажні роботи становили 26,4% від загального обсягу інвестицій в основний капітал.
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості за січень-лютий 2008 року склав 84,7 млн. грн. прибутку. За аналогічний період 2007 року підприємствами було отримано 8,5 млн. грн. збитку. Питома вага прибуткових підприємств становила 68,8%. Ними отримано прибутку 96,1 млн. грн., що у 18,5 разів більше двох місяців попереднього року.
|