|
Олександр Антіпов | «Державою поставлено завдання – ліквідувати до 1 вересня поточного року заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах, і ми це завдання маємо виконати», - заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов сьогодні під час апаратної наради. Для цього створено особу робочу групу під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Юрія Ареф’єва, яка щоденно докладатиме губернатору про динаміку погашення боргів за складеними графіками. До 1 червня графіки по кожному економічно-активному підприємству області будуть повністю уточнені. Аналогічні групи створюються в кожному місті та районі.
За оперативними даними щомісячного моніторингу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із зарплати по області станом на 1 травня 2008 року склала 55,5 млн. грн., у тому числі по економічно активних підприємствах – 18,5 млн. грн., по підприємствах-банкрутах – 34,6 млн. грн., по економічно неактивних – 2,4 млн. грн.
За словами начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонори Поліщук, протягом І кварталу поточного року міськими та районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати й соціальних виплат проведено 135 засідань, на яких заслухано 539 керівників підприємств. За результатами проведеної роботи керівникам надані доручення по вирішенню ситуації, що склалася. Спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення міст та районів області перевірено стан дотримання законодавства про працю на 604 підприємствах. За результатами розгляду переданих матеріалів (135 матеріалів перевірок), прокуратурами міст і районів області у відношенні керівників підприємств, на яких виявлені факти недотримання законодавства про працю, зокрема про оплату праці, порушено 5 кримінальних справ.
Працівниками Територіальної державної інспекції праці у Луганській області за 4 місяці поточного року було проведено 623 перевірки, за результатами яких складено та передано до суду 310 протоколів про адміністративні правопорушення. По 167 протоколам судами винесені рішення про накладення штрафних санкцій на суму понад 58 тис. грн.
У ході перевірок роботодавцям було внесено 271 подання про притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, з яких задоволено лише 23, або 8,5% від загальної кількості подань. Найнижчі показники задоволення подань щодо вжиття дисциплінарних стягнень у містах: Брянці, Красному Лучі, Свердловську; Станично-Луганському та Марківському районах.
До правоохоронних органів спрямовано 138 матеріалів перевірок для вирішення питання щодо притягнення керівників-порушників чинного законодавства про працю до кримінальної відповідальності.
|