Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов провів нараду щодо ситуації на ринку молока та молочної продукції в області. Губернатор зібрав голів райдержадміністрацій, сільрад, начальників районних управлінь АПК, керівників молокопереробних підприємств області через серйозне загострення ситуації, що склалася в сфері виробництва, переробки та реалізації молока.
За словами начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Хворостяненка, у січні-квітні поточного року в сільгосппідприємствах області виробництво молока збільшилось на 1% у порівнянні з показниками 2007 року, продуктивність корів – на 13%. Проте у травні відбулось різке падіння закупівельної ціни на молоко – до 1,10 грн./літр. Зросли борги молокозаводів перед сільгосппідприємствами і особливо населенням. У зв’язку з цим у травні поточного року очікується скорочення виробництва молока на 6% до рівня минулого року. За словами Олександра Антіпова, в умовах існуючої інфляції така ситуація загрожує вкрай негативними наслідками – прискоренням темпів скорочення поголів'я корів.
«Сьогодні перед нами стоїть завдання - не допустити подальшого падіння галузі молочного тваринництва, знайти можливість розв'язати вузол проблем в ланцюзі виробництво-переробка-реалізація молока і молокопродуктів», - підкреслив губернатор.
Олександр Антіпов зазначив, що необхідно продовжити роботу із залучення інвестицій у цю сферу, технічного і технологічного переоснащення галузі, впровадження таких технологій, які забезпечать конкурентоспроможність продукції в умовах роботи у всесвітній торговій організації.
«Слід прийняти всі заходи, щоб максимально ефективно використати кошти обласного бюджету, які виділяються в 2007-2009 роках для підтримки галузі молочного скотарства, включаючи і ті, що йдуть на створення мережі пунктів із заготівки молока у населення», - зазначив голова облдержадміністрації. Також він наголосив на необхідності погашення боргів молокозаводів області перед виробниками молока.
Олександр Антіпов закликав керівників молокозаводів не вживати заходів з подальшого скорочення закупівельної ціни на молоко та зазначив, що перед керівниками крупних торгівельних мереж області буде порушено питання про пом’якшення маркетингової політики щодо виробників молока.
|