03 червня 2008, 15:17

Губернатор Луганщини взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді з питань бюджету та антиінфляційних заходів.

Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов взяв участь у всеукраїнській нараді, яку провела сьогодні Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Керівник Кабінету Міністрів України разом з урядовцями та керівниками регіонів обговорили заходи щодо виконання бюджету країни та вжиття антиінфляційних заходів.
Голова уряду позитивно оцінила роботу керівництва Луганської області щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області та забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів.
«Не дивлячись на те, що нашу область назвали серед найбільш активних з погашення боргів із зарплати, ми не маємо наміру розслаблятися», − заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов. За його словами, необхідно посилити роботу з кожним конкретним підприємством, не тільки економічно активним, а й тими, що збанркутіли або проходять санацію. „Дійти до кожного суб’єкта господарювання та з наявних активів погасити заборгованість, що склалася в області, − таке завдання поставив губернатор за підсумками селекторної наради. Окремі доручення отримали силові структури Луганщини. Обласній прокуратурі доручено посилити роботу щодо притягнення до відповідальності керівників економічно активних підприємств, що допускають несплату заробітної плати своїм працівникам. Податкові служби Луганщини отримали завдання активізувати зусилля з виявлення фактів сплати зарплати у конвертах і особливо звернути увагу на ті підприємства, де працівникам нараховується плата нижча встановленого мінімального рівня. Крім того, керывництво області звернулося до керівництва Мінвуглепрому з проханням прискорити виплату боргів із зарплати на вугільних підприємствах Луганщини на загальну суму більш 14 млн. грн.  
В 2008 році обласна державна адміністрація систематично проводить роботу щодо погашення заборгованості із заробітної плати. На засіданнях обласної робочої групи заслухано 539 керівників підприємств-боржників щодо погашення заборгованість із заробітної плати. Створено групу надзвичайного реагування щодо погашення заборгованості із заробітної плати, з метою забезпечити погашення заборгованості на економічно активних підприємствах до 1 вересня 2008 року. За результатами 135 переданих матеріалів перевірок підприємств у відношенні керівників підприємств, на яких виявлені факти недотримання законодавства про працю місцевими прокуратурами порушено більш 50 кримінальних справ.
Проведена робота дала змогу до 1 червня знизити на 34% загальну суму невиплаченої заробітної плати до 51,3 млн. грн., що на 26,5 млн. грн. менш ніж на початку року. По економічно активним підприємствам сума боргу становить 14,2 млн. грн., по підприємствам – банкрутам – 34,6 млн. грн. або 67% від загальної суми боргу. По 107 підприємствам області, що перебувають в процедурах банкрутства, заборгованість становить 30 млн. грн.
Заборгованість із заробітної плати по підприємствах вугледобувного комплексу нараховує 14,8 млн. грн., що складає майже третину від загальної суми заборгованості із заробітної плати Луганської області.
Робота по погашенню заборгованості із заробітної плати на підприємствах області триває та знаходиться на постійному контролі в обласній державній адміністрації.