Позитивну оцінку роботі Луганщини щодо забезпечення бюджетних надходжень дала Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко під час всеукраїнської селекторної наради з питань бюджету та антиінфляційних заходів.
Понад 1,5 млрд. грн. зібрано на Луганщині з початку року податків та платежів до Державного бюджету. Як зазначив губернатор Луганщини Олександр Антіпов, це на 308 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року (126,3%). Контрольні показники Міністерства фінансів по збору платежів до Державного бюджету виконані на 103,8%, що на 54 млн. грн. більше запланованого. Станом на 1 червня податковий борг до держбюджету складає 675,8 млн. грн. та скоротився з початку року на 3,6 млн. грн. (0,5%).
До доходної частини загального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) у січні – квітні 2008 року зараховано 757,4 млн. грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Це 118,6% до розрахункових показників Міністерства фінансів України та 109,1 % до плану, затвердженого місцевими радами. У порівнянні з минулим роком доходи загального фонду місцевих бюджетів збільшились на 44,3%. Виконання розрахункових показників забезпечено всіма місцевими бюджетами області. У порівнянні з минулим роком обсяг трансфертів з державного бюджету до місцевих бюджетів збільшився на 45 %, або 214,3 млн. грн.
Основним бюджетоутворюючим джерелом місцевих бюджетів у 2008 році залишається податок з доходів фізичних осіб. Його частка в структурі доходів загального фонду становить 82,7%. Всього у звітному періоді мобілізовано до місцевих бюджетів податку з доходів фізичних осіб 626,5 млн.грн. або 108% до запланованого. Надходження збільшились до всіх зведених бюджетів міст та районів області. Затверджені показники по платі за землю виконані на 116,5% (64,4 млн.грн.) та збільшились біль ніж на 60% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Недоїмка до місцевих бюджетів області залишилась на рівні початку року – 72,9 млн. грн., тобто забезпечено стягнення в повному обсязі поточних платежів.
За результатами селекторної наради з Прем’єр-міністром України голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов доручив уточнити бюджети тих міст та районів, які не виконали планові показники. За думкою губернатора, планові показники надходжень Брянки, Кіровська, Рубіжного, Антрацитівського та Новоайдарського районів були заздалегідь завищені і тому не виконані.
Як зазначив Олександр Антіпов, у Луганщини виникли певні проблеми, пов’язані з фінансуванням з держбюджету заходів з енергозбереження, ремонт і реконструкцію тепломереж та котелень і газифікацію населених пунктів. Передбачена для області на вказані цілі субвенція становить 30,5 млн. грн. та субвенція на соціально-економічний розвиток − 62,4 млн. грн.
„Порядки надання та використання цих субвенцій затверджено Постановами КМУ у квітні, але до сьогодні Мінрегіонбудом та Мінжитлокомунгоспом не затверджені переліки об’єктів, які фінансуються за рахунок зазначених субвенцій, що не дає змоги розпочинати роботи щодо поліпшення технічного стану основних фондів житлово-комунального господарства, зменшення витрат на виробництво послуг теплозабезпечення та газозабезпечення”, − заявив губернатор Луганщини. За його словами, фінансування вказаних субвенцій також не розпочато, хоча розписом на 5 місяців було передбачено 14,1 млн. грн. субвенції на соціально-економічний розвиток та 11,2 млн. грн. – субвенції на енергозбереження.
У зв’язку з цим та з огляду на те, що 2008 рік ювілейний для Луганщини, Олександр Антіпов має намір просити голову Уряду максимально наблизити фінансування цих субвенцій з IV-го на III-й квартал, оскільки за їх рахунок передбачається фінансування цілої низки соціально-значущих об’єктів до 70-ти річчя області.
Також, за словами губернатора, викликає занепокоєння стан фінансування субвенції на надання інших пільг ветеранам війни і праці та компенсації за пільгові перевезення громадян. На рік області передбачено 80 млн. грн. субвенції, на 5 місяців – 28,7 млн. грн., фактично профінансовано – 20,7 млн. грн., або чверть від річної суми та 85% до плану на 5 місяців. Фактичне відшкодування за 5 місяців втрат перевізників за 4 місяці складає 40%.
Крім того, голова Луганської облдержадміністрації має намір звернутися до Юлії Тимошенко з проханням у зміненому Державному бюджеті на поточний рік передбачити додаткові видатки у сумі 383,2 млн. грн. на ліквідацію наслідків підтоплення, створення нових робочих місць, проведення реконструкції застарілого житлового фонду, ремонт та заміну ліфтів, придбання інсулінів для хворих на цукровий діабет, реконструкцію аварійного шляхопроводу в м. Луганськ та мосту через р.Сіверський Донець. Олександр Антіпов також просив закласти цільові субвенції в сумі 359,8 млн. грн. на розвиток водопостачання, реконструкцію обласного аеропорту, газифікацію шахтарських та сільських населених пунктів, початок будівництва кардіологічного центру та додаткового корпусу для центру реабілітації дітей-інвалідів, оснащення опікового центру та спорудження монументу Соборності та додаткову дотацію в 206,1 млн. грн. місцевим бюджетам області на виплату заробітної плати та енергоносії, а також та відновити субвенцію з державного бюджету на будівництво, реконструкцію й ремонт доріг комунального значення в обсязі, не меншому ніж у 2007 році.
|