25 червня 2008, 09:25

87% медичних закладів Луганщини адаптовані для безперешкодного доступу інвалідів.

Із 1078 лікувально-профілактичних закладів Луганської області 917 закладів облаштовані для безперешкодного доступу до них осіб з особовими фізичними потребами. Про це повідомила на засіданні обласного комітету доступності Наталя Шаповалова, начальник відділу з організації надання медичної допомоги дорослому населенню Головного управління охорони здоров’я. Засідання відбулося під головуванням заступника голови Луганської облдержадміністрації Юрія Хунова. В ході засідання обговорювався стан виконання доручень голови луганської облдержадміністрації та Президента України щодо створення умов безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів охорони здоров’я Луганської області.
Як зазначила Наталя Шаповалова, на сьогодні залишилося обладнати спеціальними пандусами 161 лікарняну будівлю. З початку 2008 року облаштовано пандусами 5 лікарень Луганська, стоматологічну поліклініку та жіночу консультацію в Рубіжному, стаціонар Попаснянської та поліклініку Лутугинської центральних районних лікарень та Краснополянську лікарську амбулаторію Антрацитівського району. На виділені майже 33 тис. грн. проведено роботи по облаштуванню пандусами Луганського обласного кардіологічного диспансеру, Луганського обласного центру по профілактиці та боротьбі зі СНІД, Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру. „Роботи по облаштуванню пандусами інших медичних закладів області заплановано на липень-вересень 2008 року”, − зазначила Наталя Шаповалова.   
Як зазначено в ході засідання обласного комітету доступності, в медичних закладах Луганщини ведеться й інша робота щодо забезпечення життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями. Спільно з представниками національної асамблеї інвалідів у луганській області проведено позачергову колегію за участю керівників лікувальних установ області, де визначено пріоритетні напрямки діяльності щодо забезпечення доступності. На базі обласного госпіталю ветеранів війни і Луганського протезного заводу організовано дві лікарсько-консультативні комісії з метою безперешкодного і своєчасного протезування інвалідів за медичними показаннями. В усіх лікарнях області розміщено інформаційні вивіски-табло з додатковим освітленням, встановлено знаки напрямку для пересування даної категорії хворих і дзвінки для них, визначено місця стоянки транспорту інвалідів. На перших поверхах лікувальних установ в окремих кабінетах організовано прийом інвалідів, призначено медичних працівників, відповідальних за організацію прийому та супровід інвалідів у лікарнях. Працівниками установ первинної ланки − фельдшерсько-акушерських пунктів, лікарських амбулаторій, дільничних лікарень − обслуговування інвалідів проводиться у них вдома. Крім того, в медичних училищах області створено умови для навчання дітей інвалідів.
Аналогічні засідання з питань забезпечення доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури пройшли минулого тижня у Краснодонському міськвиконкомі та Лутугинській райдержадміністрації.