За даними щотижневого моніторингу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, станом на 18 липня 2008 року загальна сума заборгованості із заробітної плати, у порівнянні з 11 липня 2008 року, скоротилася на 1,9 млн. грн (3,5 %) і склала 53,2 млн. грн.
На економічно активних підприємствах заборгованість зменшилася на 1,4 млн. грн. (або на 7 %) і склала 19 млн. грн. Відсутні борги працівникам економічно активних підприємств міст Рубіжного, Антрацитівського, Новоайдарського, Новопсковського, Краснодонського, Слов’яносербського, Марківського, Попаснянського, Старобільського, Міловського та Троїцького районів.
Борги з виплати заробітної плати працівникам підприємств державної та державно-корпоративної форм власності скоротилися на 0,9 млн. грн. (на 10,1 %) і склали 7,5 млн. грн. Повністю погашено борги працівникам ДП "Луганське шахтобудівельне управління", ВП "Шахта імені Мельникова" ВАТ "Лисичанськвугілля".
На підприємствах комунальної та комунально-корпоративної форм власності сума боргу склала 5,6 млн. грн., що на 0,1 млн. грн. (або на 2,1 %) більше у порівнянні з 11 липня 2008 року.
На підприємствах, які проходять процедуру санації або банкрутства, заборгованість зменшилася на 0,4 млн. грн. (або на 1,2 %) і склала 31,9 млн. грн.
На економічно неактивних підприємствах, борг скоротився на 0,1 млн. грн. (або на 4,2 %) і становив 2,3 млн. грн.
Спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення перевірено 18 підприємств. Для вжиття заходів до керівників, які порушують законодавство про працю, матеріали перевірок підприємств Сватівська філія ЛОКПП "Луганськоблпаливо", ТОВ "Альянс-ЛТД" (м. Лисичанськ), КП "Надія", ПП "Теплоремонт", ТОВ "Паркет" (м. Луганськ) направлені до органів прокуратури.
Зменшується заборгованість у містах та районах області. Так, станом на 1 липня заборгованість із заробітної плати в цілому по Перевальському району складає 761,4 тис. грн., що на 69,6% або на 1744,6 тис. грн. менше показника початку року та на 20,5% або на 129,4 тис. грн. менше показника попереднього місяця. Заборгованість економічно активних суб’єктів господарювання у загальній структурі боргу займає 84,6%, підприємств-банкрутів 15,4%. Заборгованість із заробітної плати по економічно активним підприємствам складає 643,8 тис. грн., що на 73,3% або на 1764,3 тис. грн. менше показника початку року та на 25% або на 128,8 тис. грн. менше показника попереднього місяця. Збільшення боргів у порівнянні з показниками попереднього місяця спостерігається в обробній галузі – на 7,8% або на 9,3 тис. грн., будівельній галузі – на 53,4 тис. грн., у галузі виробництва електроенергії, газу та води – на 33,1% або на 67,4 тис. грн. Зменшення боргів з оплати праці у порівнянні з показником попереднього місяця зафіксовано у галузі операцій з нерухомістю (на 0,7% або на 1,3 тис. грн.). Заборгованість із заробітної плати на підприємствах-банкрутах складає 117,6 тис. грн., що на 20,1% або на 19,7 тис. грн. більше початку року та на 0,5% або на 0,6 тис. грн. більше показника минулого місяця.
За І півріччя поточного року у Біловодському районі проведено 11 перевірок підприємств з питань додержання законодавства з оплати праці. Низку матеріалів перевірок передано до районної прокуратури. З 40 виконавчих документів щодо стягнення заборгованості із заробітної плати, які знаходяться у провадженні державної виконавчої служби, задоволено 11 документів із сумою стягнення 41,2 тис. грн. Станом на 1 липня борг мають 1 економічно активне, 1 економічно неактивне та 2 підприємства-банкрута на загальну суму 174,4 тис. грн. Біловодським СПМК допущено виникнення заборгованості у розмірі 16,6 тис. грн.
Станом на 7 липня загальна заборгованість із заробітної плати на підприємствах Кремінського району за попередніми даними складає 606,2 тис. грн. у тому числі на економічно активних підприємствах – 237,3 тис. грн. (39,1% від загальної суми заборгованості), на підприємствах-банкрутах – 368,9 тис. грн. (60,9% від загальної суми заборгованості). На економічно активних підприємствах заборгованість виникла на Кремінському ВУВКГ (179,1 тис. грн.), Кремінському ЖЕК №1 (7,3 тис. грн.) та ВАТ "Кремінський завод "Хімавтоматика" (50,9 тис. грн.).
Перший заступник Стахановського міського голови І. Мацевич провів апаратну нараду за участю заступників міського голови, начальників управлінь, служб та заввідділами виконкому. Під час засідання було розглянуто стан справ з ліквідації заборгованості із заробітної плати на підприємствах міста та роботу адміністративної комісії виконкому міськради. Станом на 1 червня загальна заборгованість із заробітної плати на 16 підприємствах міста складає 5674,9 тис. грн. Найбільша заборгованість серед економічно активних підприємств припадає на КП "Стахановське трамвайно-тролейбусне управління" (підприємство є нерентабельним, дотаційним, близько 80% пасажирів складає пільгова категорія населення), КП "Готель "Донбас" та КП "Теплогорець". Серед 6 підприємств-банкротів найбільша заборгованість припадає на ДВАТ "Трест Стахановвуглебуд" та складає 4260,8 тис. грн. Рішенням сесії міськради виділено кошти на погашення заборгованості із заробітної плати за минулі роки КСП "Агрофлора", КП "ЖЕУ №7". Інші підприємства-банкроти (ВАТ "Торговий дім "Стахановський завод РТВ", ВАТ "Стахановжитлобуд", КПРУ "Жилищник") знаходяться на стадії ліквідації. З другого питання повідомлено, що за 6 місяців п.р. адміністративна комісія провела 14 засідань. Зареєстровано 397 протоколів про адміністративні порушення, 302 особи притягнуті до адміністративної відповідальності. На 97 осіб накладені штрафи на загальну суму 5,4 тис. грн.
|