31 липня 2008, 11:22

На 10,5% збільшилося виробництво у хімічній та нафтохімічній промисловості порівняно з січнем-червнем 2007 року.

За даними Головного управління статистики у Луганській області, у хімічній та нафтохімічній промисловості порівняно з січнем-червнем 2007 року виробництво збільшилося на 10,5%. Зростання обсягів випуску хімічної продукції спостерігалося за всіма основними видами діяльності: у виробництві основної хімічної продукції, лаків та фарб, виробництві іншої хімічної продукції (на 7 – 10%), фармацевтичному виробництві і виробництві мила та миючих засобів, засобів для чищення та полірування; парфумерних та косметичних засобів (на 14 – 16%). Отримано приріст продукції на підприємствах з виробництва пластмасових виробів (41,4%). Проте зменшився випуск гумових виробів на 21,6%. За січень-червень 2008 року вироблено 259,4 тис. т добрив азотних мінеральних чи хімічних, 98,7 тис. т пластмаси у первинних формах, 42,5 тис. т кислоти сірчаної, 5,9 тис. т фарб та лаків на основі полімерів, 3,2 тис. т засобів миючих та для чищення, 1,7 тис. т трубок, труб, шлангів та фітингів жорстких з полімерів етилену, пропілену, вінілхлориду та інших пластмас.
На підприємствах з виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення обсяги виробленої продукції проти січня-червня минулого року скоротилися на 14,9%. Зменшилося виробництво всіх основних продуктів нафтоперероблення: бензину моторного, палива дизельного для транспорту автомобільного і залізничного, мазутів топкових важких. Водночас перевищено минулорічні обсяги виробництва коксу і смол кам’яновугільних.
На підприємствах з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції обсяги продукції порівняно з І півріччям 2007 року зросли на 25,9%. Зріс випуск тканин (вуалів) тонких, сіток, полотен, матів, матраців, панелей та інших виробів зі скловолокна, крім склотканин (у 3,9 рази), скла-флоату і скла з шліфованою або полірованою поверхнею листового (на 56,5%), плиток, плит, черепиці та аналогічних виробів з цементу, бетону або штучного каменю, стрічок волоконних, рівниці, пряжі та штапельного скловолокна (на 33 – 38%), посуду столового чи кухонного скляного і виробів скляних для туалетних кімнат, контор і вбрання приміщень, сумішей та виробів з тепло- чи звукоізоляційних матеріалів інших (на 18 – 23%), вапна і черепиці керамічної невогнетривкої покрівельної; виробів готових для суцільних перекриттів на схилі даху (на 9 – 11%). Проте на 85% скоротилося виробництво скла у масі у вигляді куль (крім мікросфер), прутків та трубок, на 15 – 41% – цегли керамічної невогнетривкої будівельної і елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю, сумішей бетонних готових для використання, плит та плиток керамічних, виробів з іншого каменю, на 3 – 8% – скла безпечного (безосколкового), ємностей для пиття (бокалів), крім виготовлених із склокераміки, блоків та цегли з цементу, штучного каменю чи бетону для будівництва, сумішей будівельних та бетонів (сухих), крім суміші бетонної готової.