11 серпня 2008, 12:12

І місце займає Державна екологічна інспекція Луганської області за результатами адміністративної роботи.

На сьогодні Державна екологічна інспекція в Луганській області посідає перші місця за результатами роботи за кількістю складених протоколів про адмінпорушення (3973) та притягнення до відповідальності посадових осіб і громадян (3914), друге місце по кількості порушених кримінальних справ (16), а також перші позиції по кількості проведених перевірок (2120), сумі накладених (255 тис. грн.) та стягнених (216 тис. грн.) штрафів, випадкам призупинення виробничої діяльності (62). Про це повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Луганській області Анатолій Гацько сьогодні на брифінгу в облдержадміністрації.
Крім цього порушникам природоохоронного законодавства пред’явлено 130 претензій на загальну суму 344 тис. грн. До органів прокуратури, попереднього слідства та дізнання було направлено 96 матеріалів для вжиття заходів реагування на загальну суму більше 11,5 млн. грн.
«Це, безперечно, говорить про ефективну та напружену роботу Інспекції, про певні досягнення та досвід, який було здобуто за майже 1,5 року існування контролюючого органу у сфері екології. Але з іншого боку свідчить і про те, що більшість мешканців вкрай завзято пручається створенню екологічної культури та збереженню навколишнього природного середовища в області», – зауважив Анатолій Гацько.
Насамперед, це характеризується кількістю кримінальних справ, які майже у всіх випадках порушуються внаслідок незаконного видобутку корисних копалин. За словами Анатолія Гацько, діяльність тільки одного виявленого кар’єру із незаконного видобутку вугілля поблизу  Чорнухинської птахофабрики Центральної сільської ради Перевальського району завдала збитки природно-заповідному фонду на 2 млн. 176 тис. грн. 
Крім цього, інспекцією проводяться перевірки з охорони та використання водпідприємств та об’єктів. Так, перевірено стан територій 36 підприємств, з яких 4 хвостосховища, 14 очисних споруд. За результатами перевірок підприємствам надано приписи щодо виконання заходів по виносу з зони затоплення паводковими водами джерел, які створюють загрозу забруднення водних об'єктів та підготовки гідроспоруд, хвостосховищ та ставків.
У галузі охорони вод аналітслужбою Інспекції контролювалось 28 водних об’єктів. Всього було відібрано 188 проб води, у тому числі 76 проб стічних вод, 112 проб поверхневих вод, відповідно виконано 4143 визначень показників. Перевірено 33 підприємства, накладено 38 штрафів на суму 5083 грн. За матеріалами інструментально-лабораторного контролю аналітслужби виставлено 4 позови на суму більше 120 тис. грн.
Особлива увага приділяється роботі з забруднювачами атмосферного повітря. Матеріали зафіксованих порушень передані до міжрайонних природоохоронних прокуратур для прийняття заходів реагування.
З метою посилення контролю у сфері поводження з відходами та недопущенню утворення несанкціонованих сміттєзвалищ проведено 56 перевірок, з яких 5 полігонів твердих побутових відходів. За результатами перевірок за порушення вимог природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 56 посадових осіб на загальну суму 5712 грн., з них 37 голів сільських та місцевих рад на загальну суму 3638 грн. За засмічення землі побутовими відходами нараховані збитки на загальну суму 225 тис. грн.
«Отже, робота проведена чимала і є результати. Але хотілося б знизити кількість порушень, і це бажання зумовлене лише прагненням того, щоб в нашому регіоні припинили знищувати та спотворювати природу», – відзначив Анатолій Гацько.