«Закон, що змінив формат коаліції встановлює диктатуру Прем'єр-міністра: глава уряду призначається поза Конституцією, укази Президента України та рішення РНБОУ повністю ігноруються. Зміни до Закону про Конституційний суд унеможливлюють оскарження неконституційних рішень уряду. Уряд стає поза контролем, руйнується баланс влади в Україні»,- про це в ході вчорашнього спілкування зі ЗМІ щодо ситуації у Парламенті повідомив голова облдержадміністрації Олександр Антіпов.
За його словами, Глава держави був надзвичайно зацікавлений у швидкому початку роботи Ради і нового українського уряду. Саме тому, попри все, він двічі вносив подання на призначення Юлії Тимошенко Прем'єр-міністром України. За вісім місяців роботи з 245 законів, які передбачалися угодою про коаліцію, до парламенту було внесено 41 закон. Із них було прийнято 11.
«Оце ефективність сьогоднішнього уряду і урядової коаліції, - зазначив він. «Пригадайте, ще півроку тому, коли коаліція, Кабмін працювали узгоджено з Президентом, нам вдалося ліквідовувати таку величезну проблему, як Тендерна палата. Найбільший рекетир місцевих бюджетів припинив тероризувати держзакупівлі. Але, при цьому, давайте не забувати, що палата була ліквідована лише під тиском глави держави, а новий порядок державних закупівель досі не затверджений Ефективного механізму до цих пір немає. У результаті, багато територій наший області сьогодні позбавлені необхідних матеріалів і робіт, що б закласти солідніший запас міцності в ту ж систему ЖКГ. Тепер давайте подивимося, в яких умовах Кабмін, де факто, міняє формат коаліції. Сьогодні дуже важливих змін чекають закони про владу на місцях. А це дуже важливі закони, які формують систему національної влади. Адже мова йде про органах самоврядування і місцевих державних адміністраціях. Не прийняті закони в рамках реформи судової системи і боротьби з корупцією. Шість законопроектів, поданих Президентом з даного питання, вже 9 місяців знаходяться в стінах парламенту. Жодного закону не прийнято про ринок землі, адже саме це питання є одним з самих проблемних при залученні інвестицій, тому що якщо невелике підприємство инсотранный бізнес ще може собі дозволити побудувати і платити оренду, то крупний завод – ні. А це – робочі місця, зарплати, соціальні гарантії. Буквально сьогодні нам запропонували дуже цікавий і достатньо крупний проект на 800 нових робочих місць, і перше питання, задане інвестором, – земля! А ви питаєте, чи шкодить нам дисбаланс політичної обстановки. Я переконаний, що в цій ситуації саме економічні проблеми країни повинні бути пріоритетними і для Уряду, і для Парламенту, і для нас з вами»,- підкреслив губернатор.
|