03 грудня 2008, 11:11

Більше 48 тис. соціально незахищених громадян отримали необхідну допомогу у І півріччі 2008 року.

За даними Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна кількість обслугованих соціально незахищених категорій населення області у першому півріччі 2008 року склала 48,3 тис. чол., у тому числі у сільській місцевості – 11,9 тис. чол. В системі праці та соціального захисту населення області зайнято більше 6 тис. осіб. Вони надають допомогу громадянам, що потребують підтримки з боку держави та місцевих органів влади (пенсіонери, інваліди, одинокі непрацездатні громадяни тощо).
В цілому координацію заходів щодо реалізації державної політики соціального захисту населення здійснює Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. В містах та районах цю функцію здійснюють 35 управлінь праці та соціального захисту населення. Система соціального обслуговування області включає 58 об’єктів соціальної сфери. Серед них 34 територіальних центри із соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, 7 обласних будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, 2 обласних геріатричних пансіонату для ветеранів війни та праці та 8 обласних психоневрологічних інтернатів. Також в області функціонують 2 обласних дитячих будинків-інтернатів, Міжрегіональний центр професійної, медико-фізичної та соціальної реабілітації інвалідів, обласний центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження»; обласний дитячий оздоровчий центр «Незабудка», а також обласний КІОЦ СЗН.
Станом на 01.07.2008 року в області взято на облік 62,3 тис. одиноких непрацездатних громадян. Для обслуговування цієї категорії громадян в області створено 34 територіальних центри соціального обслуговування, у тому числі 17 – у сільській місцевості. У структурах терцентрів районів та міст діють 128 відділень. Серед яких 28 відділень соціально-побутової реабілітації, 27 відділень медико-соціальної реабілітації на 121 ліжко-місце, 6 стаціонарних відділень на 187 ліжко-місць, 33 відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги малозабезпеченим непрацездатним громадянам, 34 відділення соціальної допомоги вдома, а також 2 підсобних господарства-пасіки.