«Необхідно ефективно використовувати землю в області та збільшувати посівні площі. Кожен гектар має працювати з користю і приносити прибуток», – зазначив начальник Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації Сергій Хворостяненко під час засідання колегії управління. За його словами, в області має проводитися цілеспрямована робота із залученням необхідних коштів, надходження яких в аграрний сектор зможе значно покращити ефективність його роботи.
В роботі колегії Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації прийняли участь голови райдержадміністрацій та їх заступники, а також сільгосптоваровиробники області. Під час засідання колегії вони обговорили стан та заходи з підготовки до наступних сільськогосподарських весняно-польових робіт, а також перспективи розвитку аграрного сектору регіону в контексті економічної кризи.
«Цього року ми перевиконали план щодо заготівлі ярого насіння – 104%», − зазначив Сергій Хворостяненко.
За його словами, в агроформуваннях області ведеться підготовка до весняно-польових робіт. Так, для весняного підживлення посівів закуплено 10,4 тис. тонн мінеральних добрив, з них 9,9 тис. тонн – азотних. В сільгосппідприємствах вже накопичено 5,4 тис. тонн дизельного палива та 1,3 тис. тонн бензину, що становить відповідно 39% та 41% від потреби на весняно-польові роботи.
Сільгоспвиробниками визначено обсяг кредитів для проведення пролонгації повернення їх банкам, ведеться робота щодо залучення нових кредитів. Було відзначено, що обсяг дефіциту фінансування в області складає 379 млн. грн. З необхідних 549 млн. грн., потрібних для підготовки весняно-польових робіт, на сьогодні в області є лише 170 млн. грн.
Однак, за словами Сергія Хворостяненка, в ряді районів області досі не визначились із джерелами покриття дефіциту коштів, не визначені господарства, які через фінансову скруту не зможуть в повному обсязі провести польові роботи.
Колегія Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації зобов’язала управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій ретельно підготувати та надати до 26 грудня поточного року відповідну інформацію в Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації щодо забезпеченості сільгосптоваровиробників фінансовими та матеріально-технічними ресурсами для проведення весняно-польових робіт 2009 року. Також вирішено активізувати роботу з банківськими установами щодо пролонгації раніше наданих кредитів та залучення нових. Облдержадміністрація протягом всього підготовчого періоду буде проводити щотижневі моніторинги з фінансового забезпечення весняно-польової компанії та накопичення основних матеріально-технічних ресурсів в агрогосподарствах області.
|