|
Як зазначив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Володимир Тураєв під час засідання колегії управління, одним із резервів наповнення доходної частини бюджету залишається погашення заборгованості платників страхових внесків. За 2008 рік в рахунок погашення недоїмки зі страхових внесків зараховано 104 млн. грн.
Заборгованість по заробітній платі на підприємствах Луганської області на початок 2009 року склала 216,2 млн. грн., що на 121,7 млн. грн. більше, ніж на початок 2008 року. Найбільші борги по виплаті заробітної плати припадають на підприємства Ленінського району Луганська, в також міст Ровеньки, Красний Луч і Лисичанськ. Протягом року заборгованість економічно активних платників збільшилась на 6 млн. 425,9 тис. грн. Борги підприємств, на яких порушено справи про банкрутство або визнаних банкрутами, складають 23,5% в загальній сумі боргу. При цьому борги платників, до яких неможливо застосовувати заходи стягнення, зросли і складають 66,9% від усього боргу.
З метою стягнення заборгованості з боржників органами ПФУ в 2008 році подано 743 позовні заяви до суду на суму 54,4 млн. грн. З них задоволено судами першої та апеляційної інстанції заяви на 12,5 млн. грн. Крім того, на виконанні в органах державної виконавчої служби находиться наказів суду та вимог Фонду на суму 483,9 млн. грн.
В результаті від заходів примусового стягнення внесків у Фонд з боржників за 2008 рік надійшло 301,5 млн. грн., добровільно погашено страхувальниками 292,9 млн. грн.
Крім того, до органів, уповноважених розглядати питання щодо дострокового розірвання контрактів з керівниками підприємств, де допущено заборгованість з виплати зарплати та відповідно борги по пенсійних внесках було передано 146 листів, з 15 керівниками розірвано контракти. З метою притягнення до кримінальної відповідальності суб’єктів, які мають заборгованість перед Пенсійним фондом у великих та особливо великих розмірах, згідно ст. 212-1 Кримінального кодексу України направлено 78 матеріалів, притягнуто 7 керівників. Ще до 590 правопорушників, з метою посилення відповідальності, застосовувались адміністративні стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 88,3 тис. грн., з яких сплачено 76,7%.
Активізовано спільну роботу із соціальними партнерами з питань погашення боргів та контролю за оплатою праці. Соціальним партнерам надіслано 1735 звернень про виявлені порушення законодавства про оплату праці. В результаті виявлено 630 неоформлених найманих працівників, 56 особам збільшено та 36 легалізовано заробітну плату. Відносно 10 суб’єктів господарювання матеріали надіслано до правоохоронних органів.
|