Як повідомила на апаратній нараді начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук, в економіці Луганської області у грудні 2008 року на підприємствах, в установах та організаціях (без урахування зайнятих на малих підприємствах), а також у бюджетних установах та громадських організаціях було зайнято 565,7 тис. штатних працівників, фонд оплати праці яких дорівнює 1057,6 млн. грн.
Середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника області у грудні 2008 року склала 1869,50 грн. і перевищує рівень мінімальної заробітної плати та рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 3,1 та 2,8 рази відповідно. Порівняно з попереднім місяцем заробітна плата збільшилась на 5,5% або на 97,38 грн.
У грудні 2008 року в усіх регіонах області заробітна плата перевищила розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.
Протягом 2008 року Луганським обласним відділом з питань банкрутства з метою здійснення контролю за додержанням арбітражними керуючими ліцензійних умов провадження господарської діяльності проведено 31 планових та 19 позапланових перевірок.
Протягом 2008 року міськими та районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати й соціальних виплат проведено 753 засідання, на яких заслухано 3156 керівників підприємств-божників. За результатами проведеної роботи керівникам надані доручення по вирішенню ситуації, що склалася.
Також проведено 8 засідань обласної Робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення податкових і інших надходжень до бюджетів та погашення заборгованості із заробітної плати й інших соціальних виплат, у тому числі 2 виїзних у містах Краснодоні та Лисичанську, на яких заслухано 39 звітів міських голів, голів райдержадміністрації (заступників міських голів, голів райдержадміністрацій). За результатами проведених засідань, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, міським головам, головам райдержадміністрацій були надані відповідні доручення в частині безумовного виконання зобов’язань перед підприємствами усіх форм власності з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
Спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення міст та районів області перевірено стан дотримання законодавства про працю на 1935 підприємствах.
З метою розв’язання проблеми своєчасної виплати заробітної плати міським головам і головам райдержадміністрацій надано доручення скласти нові графіки погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій, розташованих на території міста (району) на 2009 рік, у тому числі тих, що знаходяться у сфері управління місцевих органів виконавчої влади, забезпечивши погашення заборгованості на економічно активних підприємствах до 01.01.2010.
За підсумками апаратної наради голова облдержадміністрації Олександр Антіпов доручив зобов’язати голів райдержадміністрацій та рекомендувати міськвиконкомам міських рад міст обласного значення провести аналіз причин незадовільних темпів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, та до 1 квітня 2009 року вжити заходів щодо її ліквідації. У разі необхідності розглянути питання про розірвання контрактів з керівниками підприємств, які не виконують вимоги законодавства про оплату праці. Головному управлінню праці та соціального захисту населення доручено підготувати звернення до прокуратури Луганської області з пропозицією вжити заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності керівників підприємств, установ та організацій, що не виконують вимоги законодавства про оплату праці. Також Олександр Антіпов доручив підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо збільшення розміру субвенції з державного бюджету на погашення витрат на проїзд пасажирським транспортом окремих категорій громадян.
|