У минулому році до Державного архіву прийнято 24213 справ Національного архівного фонду, що перевищує плановий показник у 3 рази. Про це повідомив директор Державного архіву Луганської області Микола Старовойтов під час проведення розширеного засідання колегії Державного архіву Луганської області, присвяченого підведенню підсумків роботи архівних установ області у 2008 році та їх завданням на 2009 рік. У звітному періоді від архіву Головного управління юстиції в Луганській області достроково прийнято 1773 книги актових записів про народження, шлюб та смерть за 1932-1933 роки, від Управління служби безпеки України в Луганській області надійшло 4 Тори староєврейських сувоїв XIX століття.
На базі Державного архіву продовжує роботу філія кафедри «Архівознавство». Сьогодні випускники кафедри складають 41% від загальної кількості працівників Держархіву.
На виконання наказу Державного комітету архівів України «Про План заходів державних архівних установ у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» Державний архів Луганської області презентував документальне видання, а також брав участь у створенні документального фільму «Жива пам'ять». Архівісти області працювали над виданням обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору.
Проте, за словами Миколи Старовойтова, в архівній справі залишається низка проблемних питань. Так, першою проблемою у 2009 році стало недофінансування по видатках на оплату за комунальні послуги.
В Антрацитівському, Білокуракинському, Лутугинському, Новоайдарському, Перевальському районах та містах Алчевську, Брянці, Кіровську, Краснодоні, Красному Лучі, Лисичанську, Луганську, Ровеньках, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Стаханові трудові архіви не створено. Згідно доручення голови обласної держадміністрації від 17.02.2009 № 1/31-747 зазначені недоліки необхідно усунути до 01.04.2009.
Цільові кошти на виконання завдань Державної програми розвитку архівної справи на 2006-2010 роки до Державного архіву Луганської області не надходили. Розроблені на місцях Регіональні програми фінансувалися частково і тільки з місцевих бюджетів.
У 2009 році планується розширити доступ до архівних документів шляхом інформування населення про їх склад та зміст через засоби масової інформації та Інтернет. Також передбачається активізувати роботу архівних установ області зі створення спеціалізованих сторінок на веб-сайтах, оновлення інформації та надання консультацій та роз’яснень в електронному режимі.
|