Проблеми підготовки до проведення у поточному році зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників системи загальної середньої освіти розглянули учасники засідання колегії управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації. Як зазначила начальник управління Ірина Цимбал, у 2009 році зовнішнє незалежне оцінювання є обов’язковим для випускників загальноосвітніх навчальних закладів, профтехучилищ, вузів І – ІІ рівнів акредитації цього року та всіх випускників минулих років, які виявили бажання вступати у вищі навчальні заклади.
Для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання управління освіти і науки облдержадміністрації у жовтні 2008 року спільно з Донецьким регіональним центром якості освіти, Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти затвердило план роботи спільних дій із забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання у Луганській області на 2008-2009 роки. Головою облдержадміністрації Олександром Антиповим затверджено розпорядження від 19 січня 2009 р. № 32 «План обласних заходів з підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2009 році».
Кожен учасник ЗНО отримав безкоштовно інформаційно-реєстраційний бюлетень «Зовнішнє оцінювання навчальних досягнень-2009» з переліком предметів, із яких можна скласти тести, правилами реєстрації учасників зовнішнього оцінювання, пам’яткою про права та обов’язки учасників зовнішнього оцінювання, питаннями щодо проходження тестування, результатів тестування, апеляції.
Для випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти були створені пункти реєстрації за місцем їх навчання. Для випускників ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та випускників минулих років – 14 єдиних пунктів реєстрації які надавали консультаційні послуги: 4 − в Луганську, а також по одному в Антрациті, Алчевську, Краснодоні, Красному Лучі, Лисичанську, Первомайську, Ровеньках, Рубіжному, Свердловську та Стаханові.
За словами Ірини Цимбал, для проведення ЗНО з української мови буде задіяно 107 пунктів тестування в кожному місті та районі, а з математики, історії України, біології, фізики, географії, іноземної мови, хімії будуть створені міжтериторіальні пункти тестування. «У зв’язку з цим важливим організаційним завданням під час проведення ЗНО є безпечне підвезення учасників тестування до міжтериторіальних пунктів тестування та у зворотному напрямку», − зазначила Ірина Цимбал.
|