Сьогодні, 10 квітня 2009 року, керівництво Луганської області поклало квіти до Пілону Слави та Могили Невідомого солдата з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів.
В урочистому покладанні взяли участь голова Луганської обласної ради Валерій Голенко, перший заступник голови облдержадміністрації Юрій Ареф’єв, заступники голови облдержадміністрації Микола Запорожцев, Геннадій Головненко та Володимир Кривуля, заступник голови облради Євген Харін, представники міської влади, колишні в’язні фашистських таборів, ветерани ВВВ, представники громадськості.
Крім того, протягом квітня поточного року в області буде реалізовано низку тематичних культурно-просвітницьких заходів, присвячених Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських таборів, зокрема: тематичні уроки, виховні години в навчальних закладах, а також тематичні виставки та експозиції в музеях та бібліотеках Луганщини.
За даними управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, на території Луганської області у роки війни на 63 об’єктах знаходилося від декількох десятків до кількох тисяч ув’язнених. Як свідчать архівні матеріали, на території монастиря в місті Старобільську загинуло 200 військовополонених, у таборі на станції Кондрашовка – понад 500 осіб, ще понад 500 військовополонених загинули у таборі на шахті міста Ровеньки, 300 – у селищі Білолуцьк, 1200 військовополонених були знищені в таборах на хуторах Петрівський і Діброво, 480 чоловік були розстріляні у в’язниці жандармерії міста Антрацит. У двох в’язницях міста Серго (Стаханов) загинули 850 осіб та понад 1000 євреїв. У концтаборі Красного Луча утримувались партійні працівники, члени сімей командирів армії, євреї та військовополонені, майже 1500 із них були знищені фашистами.
|