|
Через неповну виплату зарплати працівникам ЗАТ «Янівське» в Красному Лучі виник трудовий спір між працівниками цього вугільного підприємства та його керівництвом. Як повідомляє відділення Національної служби посередництва і примирення в Луганській області, на закритому акціонерному товаристві «Янівське» заробітна плата не виплачується в повному обсязі протягом січня-лютого 2009 року. Кожному працівнику в середньому не виплачено майже 2 тис. грн.
Відсутність тенденції стабілізації фінансового стану фабрики призвела до виникнення соціальної напруги на підприємстві. В умовах кризи, коли відбувається масове звільнення працівників, особливо на підприємствах приватної форми власності, захист прав найманих працівників значно знижений. Ситуація ускладнювалася тим, що на підприємстві не створена профспілкова організація, яка призначена захищати трудові, соціально-економічні права та інтереси членів профспілки.
Низка негативних факторів та відсутність перспективи отримання оплати за працю призвела до рішення трудового колективу організувати стихійну акцію протесту. Але відділення НСПП в Луганській області надало роз’яснення та консультації найманим працівникам щодо застосування права на страйк в рамках чинного законодавства. Після втручання фахівців НСПП наймані працівники вирішили врегульовувати розбіжності за столом переговорів. З метою посилення захищеності прав найманих працівників ЗАТ «Янівська», відділенням НСПП також була організована зустріч з першим заступником Федерації профспілок Луганської області для надання допомоги з його боку стосовно створення первинної профспілкової організації на підприємстві.
Наймані працівники ЗАТ «Янівське» обрали свій представницький орган для ведення переговорів. Після оформлення відповідних документів орган, уповноважений представляти інтереси працівників, 8 квітня 2009 року прийняв рішення про вступ у колективний трудовий спір. За останніми даними, сторонами конфлікту вже утворений трудовий арбітраж з метою розгляду вищезазначеного спору.
Таким чином, конфлікт буде вирішуватися в правовому полі, що дозволить сторонам спору знайти компромісне для його учасників рішення. Працівники вважають, що в рамках колективного трудового спору вирішення конфлікту буде більш ефективним і очікують відповідної реакції від власника.
|