«Обласна влада і далі намагатиметься максимально сприяти вирішенню нагальних проблем «чорнобильців», перш за все щодо надання їм кваліфікованої медичної допомоги», – зазначив заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Хунов під час відвідання Луганської обласної лікарні №2.
Заснована у 1943 році, ця лікарня з 1989 року лікарня займалася обслуговуванням ветеранів Великої Вітчизняної війни, а з 1996 року була перепрофільована у реабілітаційний Центр з надання допомоги потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС.
На теперішній час в лікарні надається медична допомога біля 20 тисячам чоловік. Поліклініка розрахована на 240 відвідувань у зміну. Прийом ведуть висококваліфіковані лікарі за 18 спеціальностями.
Фінансування лікарні ведеться з обласного бюджету. За останні роки в лікарні проведено ремонт за бюджетні кошти, закуплено нове медичне обладнання.
У терапевтичному і неврологічному відділеннях стаціонару, що розрахований на 100 ліжок, лікуванням хворих, потерпілих від аварії на ЧАЕС, займаються висококваліфіковані терапевти і невропатологи.
Використовуються додаткові сучасні методи дослідження у кабінеті функціональної діагностики, у рентгенкабінеті (на додаток до стандартних методів рентгенодослідження і флюорографії використовуються вузькі методи, такі як томографія, кардіометрія, іригоскопія, видільна урографія, цистографія, функціональні дослідження хребта, стіп з навантаженням); у кабінеті УЗД (дослідження з навантаженням, дослідження ниркового синусу). У клініко-діагностичній лабораторії виконується весь перелік уніфікованих загальноклінічних, гематологічних, біохімічних, цитологічних імунологічних досліджень, у кабінеті ендоскопії проводиться езофагогастродуоденоскопія і колоноскопія. Для лікування хворих поряд з медикаментозними методами використовуються фізіотерапевтичні та нетрадиційні методи лікування.
|