27 квітня 2009, 09:09

Близько 100 перевірок проведено на підприємствах Луганщини щодо виконання вимог стандартів виробництва з початку 2009 року.

Фахівцями ДП «Луганськстандартметрологія» у І кварталі 2009 року проведено 97 перевірок підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності з виконання вимог стандартів при виробництві харчової й промислової продукції. Перевірено додержання стандартів продукції, загальна вартість якої становить 35,9 млн. грн.

Під час перевірок порушення вимог стандартів якості зафіксовано в ході 89 інспекцій. Вилучено недоброякісних товарів на суму 0,5 млн. грн.
Протягом І кварталу поточного року ДП «Луганськстандартметрологія» перевірило харчової продукції на 250 тис. грн. Серед виявлених порушень основними були невідповідність товарів вимогам нормативної документації за органолептичними, фізико-хімічними показниками та недотримання вимог маркування фасованої продукції (не зазначено підприємство-виробник, імпортер, дата виготовлення, номер партії виробництва, не повністю зазначений склад продуктів, відсутні показники харчової й енергетичної цінності).
Також при здійсненні Держнагляду значна увага приділялася контролю якості продукції на малих підприємствах регіону. Порушення вимог стандартів, норм та правил виявлені на 48 з 49 перевірених міні-цехів й пекарень з виробництва хлібобулочних, кондитерських виробів, м’ясних напівфабрикатів, рибної продукції, безалкогольних напоїв. Основними видами порушень є незабезпеченість малих підприємств та міні-цехів нормативною документацією, порушення технологічної дисципліни, рецептур при закладці компонентів. Виявлений незадовільний рівень операційного та прийомного контролю якості готової продукції. Відсутні атестовані лабораторії, в наявності невідповідне маркування та упакування.
Якість зберігання продукції перевірено на 7 оптових підприємствах регіону. В результаті на всіх них установлені порушення: незадовільна організація прийомного контролю продуктів харчування, відсутність супровідних документів, неналежне маркування, відсутність сертифікатів відповідності й посвідчень якості, реалізація товарів із простроченим строком придатності, відсутність засобів для контролю температурно-вологих режимів.
В цілому, за результатами перевірок порушникам видані 215 приписів про заборону реалізації партій й окремих видів продукції, вилучення з обігу непридатних до застосування засобів вимірювальної техніки, усуненні порушень метрологічних вимог. За 191 постановою про залучення до адміністративної відповідальності порушників вимог стандартів при виробництві харчової й промислової продукції оштрафовано на суму понад 156 тис. грн.