14 травня 2009, 10:30

З метою усунення конфліктів між підприємцями та адміністрацією ринків впроваджується правове регулювання вартості оренди торгових приміщень.

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва проводить системну роботу по вдосконаленню нормативно-правової бази для створення сприятливих умов розвитку підприємництва в Україні. Головна увага приділяється підтримці діяльності малого та середнього бізнесу в умовах фінансово-економічної кризи. Про це повідомляє Представництво Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Луганській області.

Зокрема, одним з дієвих кроків, спрямованих на подолання кризових явищ в економіці та мінімізацію впливу фінансової кризи на вітчизняне підприємництво, стало прийняття Кабінетом Міністрів України постанови «Про заходи щодо стабілізації цін за надання послуг та оренду торгових приміщень (площ) у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в умовах фінансово-економічної кризи» та розробка Типового договору оренди торгового місця, ініційованих Державним комітетом. З текстом документів можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України (http://zakon.rada.gov.ua).
Як прокоментували в Держкомпідприємництві, впровадження постанови допоможе усунути несанкціоноване зростання вартості послуг і оренди торгових місць, сприятиме попередженню порушень антимонопольного законодавства в умовах кризи, а також дозволить зберегти мотивацію ділової активності бізнесу і забезпечить надходження коштів до державного і місцевих бюджетів.
Сьогодні проводиться робота щодо узгодження проекту Порядку розрахунку цін на послуги й оренду торгових приміщень (площ), їх обслуговування у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих і непродовольчих товарів. Прийняття цього документу надасть можливість визначити адекватну вартість послуг та орендної плати торгових приміщень.
Прийняття постанови зумовлено численними зверненнями на адресу Держкомпідприємництва від громадських організацій, спілок та підприємців через надмірне зростання вартості оренди торгових місць та послуг, що надаються ринками та іншими торговими установами.