23 червня 2009, 13:31

Існуюча система технічного регулювання в Україні є неефективною і не гарантує безпеки споживчих товарів. – Сергій Осаволюк.

«Існуюча система технічного регулювання в Україні є неефективною і не гарантує безпеки споживчих товарів», – зазначив Сергій Осаволюк, координатор Проекту IFC «Ділове середовище та розвиток підприємництва», під час семінару з питань реформування технічного регулювання в Україні. За його словами, існуюча в країні система не враховує реалій ринку, перешкоджає веденню бізнесу та обтяжує державний бюджет.

Дорогі та тривалі процедури сертифікації та ліцензування перешкоджають випуску нової продукції та впровадженню нових технологій, надмірне регулювання пригнічує конкурентоздатність підприємств і заважає їх виходу на міжнародні ринки. При цьому застарілі методи не гарантують споживачеві безпеки, проте відволікають бюджетні ресурси. Крім того, численні повноваження, сконцентровані в одному відомстві, створюють конфлікт інтересів.
«А головне – ця система суперечить зобов’язанням України перед СОТ, обмежує підприємницьку ініціативу за часів кризи та унеможливлює створення зони вільної торгівлі із ЄС», – переконаний Сергій Осаволюк.
Ці та інші питання обговорювали державні службовці та представники бізнесових і галузевих асоціацій, неурядових організацій під час семінару «Технічне регулювання в Україні: що означатиме реформа для підприємців».  
Учасники семінару визнали, що в умовах кризи самих лише фінансових заходів недостатньо. Спрощення умов для ведення бізнесу є чи не найефективнішим способом підтримки вітчизняного виробника.
Серед інших заходів має бути реформа системи технічного регулювання. Її першими кроками мають стати «де-факто» добровільність стандартів та скорочення обсягів обов’язкової сертифікації, в першу чергу – для харчової продукції та сфери послуг. Реформа системи технічного регулювання, приведення її у відповідність з правилами, встановленими у Європейському Союзі є вкрай важливою для розвитку внутрішнього виробництва та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного бізнесу, для полегшення доступу української продукції на зовнішні ринки. На думку учасників семінару, важливість такої реформи є особливо актуальною в умовах економічної кризи.