06 серпня 2009, 11:33

На Луганщині розпочато обговорення невідкладних заходів щодо недопущення зловживань при оформленні та видачі державних актів на право власності на землю.

У містах та районах Луганської області розпочато обговорення невідкладних заходів щодо недопущення зловживань при оформленні та видачі державних актів на право власності на землю. Під час нарад представники місцевих органів влади розглянули заходи, що підвищують ефективність та прозорість роботи державних земельних органів та унеможливлюють зловживань при оформленні та видачі бланків державних актів на право власності на землю.

Відзначимо, що Президент України Віктор Ющенко звернувся до Уряду з вимогою підвищити ефективність та прозорість процедур оформлення права власності на землю. За його словами, необхідно прийняти нормативно-правові акти, що спрощуватимуть та здешевлюватимуть процедури виготовлення землевпорядної документації та оформлення громадянами права власності на земельні ділянки. 
Як зазначає Глава держави, серед численних звертань громадян з приводу оформлення права власності на земельні ділянки, найбільше нарікань викликає хабарництво в системі державних земельних органів, забюрократизованість та навмисна затримка процедури оформлення державних актів, відсутність ефективного державного цінового контролю щодо послуг із виготовлення землевпорядної документації. «Проекти із землеустрою щодо відведення земельних ділянок можуть погоджуватися державними земельними органами роками. Для прискорення погодження такої документації вимагається додаткова плата», – підкреслив Віктор Ющенко.
За його словами, виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок» було практично провалено. Закон передбачене суттєве спрощення процедури посвідчення права власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж.
«Це все призводить до порушень реалізації прав громадян. Як наслідок, майже 7 млн. чоловік, які скористалися правом приватизації земельних ділянок, не отримали державні акти на право власності на землю, не завершена робота з видачі державних актів власникам сертифікатів», – наголосив Президент.
Віктор Ющенко зазначив, що ці проблеми загострилися на тлі постійної реорганізації державних земельних органів та кадрової ротації в центрі та на місцях. Так, керівники земельних управлінь призначаються за партійними списками без належної кваліфікації, освіти та досвіду роботи, а також без погодження з місцевими державними адміністраціями.
Враховуючи викладене, Глава держави, вимагає вжити невідкладних заходів щодо недопущення зловживань при оформленні та видачі державних актів на право власності на землю.