29 серпня 2009, 11:33

Майже 30% від загального обсягу інвестицій, освоєних по області у І кварталі цього року, було спрямовано на розвиток вугільної промисловості.

За січень-червень 2009 року на розвиток вугільної промисловості спрямовано 426,2 млн. грн. інвестицій в основний капітал, що складає 29,6% від загального обсягу інвестицій, освоєних по області. Про це повідомляє Головне управління статистики у Луганській області.

За технологічною структурою 70,3% всіх обсягів інвестицій в основний капітал становили витрати на придбання машин, обладнання та устаткування. Витрати на будівельні та монтажні роботи становили 29,0%, а на інші капітальні роботи та витрати 0,7% усіх інвестицій по області.
Серед регіонів області значну частку інвестицій в основний капітал освоєно підприємствами міст Краснодон (42,4%), Свердловськ (23,8%) та Ровеньки (10,9%).
Основним джерелом фінансування залишаються власні кошти підприємств.
Фінансова криза, що охопила економіку всіх країн світу, позначилася і на вугільній промисловості України. Не досягнуто рівня минулорічних обсягів видобутку рядового вугілля, зменшилось виробництво готового вугілля і, як наслідок, скоротилась переробка вугілля на збагачувальних фабриках. Водночас на таких вугільних об’єднаннях як «Лисичанськвугілля», «Первомайськвугілля», «Донбасантрацит» у порівнянні з аналогічним періодом минулого року одержано приріст у видобутку рядового вугілля.
Зростання обсягів проти червня місяця поточного року спостерігалось у переробці рядового вугілля на збагачувальних фабриках на 350 тис. тонн (20,2%), випуск продуктів збагачення вугілля зріс на 222 тис. тонн (20,1%), концентрату з вугілля кам’яного на 195 тис. тонн (22,2%).
Серед проблем, які гальмують нарощування обсягів виробництва вугільними підприємствами і потребують негайного вирішення можна назвати такі як недостатнє фінансування, закриття шахт, висока частка фізично і морально застарілого обладнання, недосконалість цінової політики та інші.
Видобування кам’яного вугілля – одна з важливих ланок енергетичного комплексу області, яка має потенційні можливості для подальшого розвитку, але це можливо за умови активної та цілеспрямованої підтримки держави.