Установами соціального захисту населення Луганської області обслуговується близько 2 млн. отримувачів різного роду соціальних послуг. Всі вони внесені до електронної бази даних. Правові відносини у соціальній сфері регулюються сьогодні понад 100 законами України.
За даними Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, кількість пільговиків в області складає близько 700 тисяч. У сформований реєстр пільговиків внесені всі громадяни, які мають право на пільги за 22 Законами України по 78 категоріям.
В Луганській області на сьогодні мешкають близько 750 тис. пенсіонерів та громадян похилого віку, в т.ч. – 150 тис. ветеранів війни, понад 270 тис. ветеранів праці, які отримують всі передбачені законодавством пільги та компенсації, що дає змогу їм відчувати на собі підтримку держави.
Крім того, через установи соціального захисту своєчасно та у повному обсязі забезпечується виплата всіх видів державної допомоги понад 110 тисячам громадян Луганської області. Це сім’ї з дітьми, малозабезпечені сім’ї, інваліди з дитинства та діти-інваліди. Виплата матеріальної допомоги за рахунок Державного і обласного бюджету матерям-героїням та громадянам, що опинились у скрутному становищі, також здійснюється через управління праці та соціального захисту.
В кожному місті та районі області діють територіальні центри соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян. При них організовано 35 відділень соціальної допомоги вдома, які надають послуги 18,6 тис. одиноких непрацездатних громадян похилого віку, понад 7 тис. з яких проживають у сільській місцевості. Також при територіальних центрах створені відділення для тимчасового та постійного перебування, реабілітаційні відділення, відділення для надання грошової та натуральної допомоги громадянам області.
За рахунок коштів обласного бюджету в області функціонують 20 інтернатних установ, в яких мешкають понад 3 тис. громадян. Для мешканців створені гідні і дійсно комфортні умови проживання, побутового та медичного обслуговування. З метою запобігання виникненню соціальних проблем в області у поточному році було відкрито новий психоневрологічний будинок-інтернат.
Своє 15-річчя в цьому році відзначають центри соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, які здійснюють соціальний супровід сімей, що опинились в складних життєвих ситуаціях, соціальну підтримку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснюють заходи щодо профілактики раннього соціального сирітства та попередження відмови від новонароджених дітей. З початку року в області функціонує центр соціально-психологічної допомоги. Його підопічними стали близько 400 осіб, у т.ч. – 90 сімей з дітьми. З минулого року працює обласний центр матері та дитини, де мешкають і отримують різноманітну соціальну допомогу матері з немовлятами.
|