30 жовтня 2009, 11:01

Допомога інвалідам – один з основних напрямків роботи соціальних служб Луганщини.

За даними Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, в області проживають понад 110 тис. людей з обмеженими фізичними можливостями, з яких 7 тис. – діти-інваліди. Вирішенням проблем їх соціального обслуговування та адаптації до суспільного життя, медичної та професійної реабілітації займаються працівники соціальної сфери Луганщини.

Пріоритетами в цьому напрямку є рання реабілітація дітей-інвалідів, професійна реабілітація та створення робочих місць для інвалідів, створення умов безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури.
Важливу роль в адаптації інвалідів відіграє обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів України. Воно фінансує ряд державних програм соціального захисту інвалідів, їх соціально-трудову та професійну реабілітацію, сприяє забезпеченню конституційних прав і гарантій людей з обмеженими фізичними можливостями.
Велика увага приділяється соціально-трудовій та професійній реабілітації інвалідів шляхом надання фінансової допомоги та технічного переоснащення підприємств громадських організацій інвалідів, створення робочих місць для інвалідів, покращення умов їх праці. На підприємствах Луганської області забезпечені роботою 14 тис. інвалідів. Щорічно на професійне навчання молоді відділення Фонду направляє 300 тис. грн.
Крім того, майже 65 років на території області працює Луганське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, яке є єдиним спеціалізованим підприємством Луганської області з надання всього спектру протезно-ортопедичних послуг громадянам області, які таких потребують. До складу підприємства належать протезна та взуттєва дільниці, стаціонар складного протезування на 24 ліжка, медичний відділ, ательє з продажу населенню малоскладної протезно-ортопедичної продукції. Підприємство забезпечує інвалідів Луганської області протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям та засобами реабілітації, в тому числі – з залученням виїзних бригад у процесі обстеження громадян, що потребують обслуговування на підприємстві.